Rozjaśnianie włosów – skutecznie i bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę?

fot. mat.pras.

Jesteś brunetką lub ciemną szatynką, ale marzysz o tym, aby na twojej głowie pojawił się platynowy blond? A może chcesz cieszyć się efektem odmłodzenia, jakie daje koloryzacja ombre? Niezbędnym etapem prowadzącym do uzyskania perfekcyjnego odcienia na głowie jest rozjaśnianie włosów. Na czym polega i jak je przeprowadzić, aby nie zniszczyć włosów? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Rozjaśnianie włosów to, mówiąc najprościej, usunięcie z nich naturalnego pigmentu – tak, aby ich kolor stał się o 2-3, a w ekstremalnych przypadkach nawet o 9-10 tonów jaśniejszy. Sama procedura jest bardziej inwazyjna niż klasyczna koloryzacja – procesy chemiczne, które zachodzą w trakcie rozjaśniania, prowadzą do naruszenia struktury włosa. Dlatego niewłaściwie przeprowadzony zabieg – np. za pomocą źle dobranych / zbyt silnych preparatów – może doprowadzić tego, że kosmyki stracą naturalny połysk, staną się szorstkie, suche i bardziej kruche.

Kolejnym problemem, który często pojawia się przy rozjaśnianiu, jest trudność w wyeliminowaniu żółtego pigmentu. W efekcie nowy odcień jest zbyt ciepły, „rdzawy” i nieestetyczny. Jak go uniknąć i upewnić się, że rezultat zabiegu spełni oczekiwania? Należy sięgnąć po profesjonalne i nowoczesne rozjaśniacze do włosów – te stosowane w dobrych salonach fryzjerskich, jak np. rozjaśniacze do włosów ze sklepu Gobli.

fot. mat.pras.

Dlaczego profesjonalne rozjaśniacze do włosów to najlepszy wybór?

Metod rozjaśniania włosów jest wiele – począwszy od bardzo łagodnych i naturalnych (z wykorzystaniem rumianku, octu winnego czy soku z cytryny), które dają bardzo subtelne efekty, aż po bardzo agresywne – z wykorzystaniem silnych utleniaczy o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Pierwsza z nich nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli marzą Ci się dość wyraziste refleksy lub subtelne rozświetlenie w stylu sombre. Druga – stanowi poważne zagrożenie dla Twoich włosów. Takiego ryzyka nie niesie za sobą jednak sięgnięcie po profesjonalne rozjaśniacze.

Ich formuła:

  • jest oparta o skutecznie rozjaśniające, ale i bezpieczne składniki – dzięki temu proces rozjaśniania przebiega łagodnie, krok po kroku eliminując zbędne pigmenty,
  • pozwala równomiernie wytrącać pigmenty z włosów – tak, aby pozbyć się również problematycznego żółtego odcienia,
  • jest bogata w składniki odżywcze, które zabezpieczają włókno włosa przed nadmiernym uszkodzeniem.

Najlepiej, abyś skorzystała z tych profesjonalnych kosmetyków, odwiedzając dobry salon fryzjerski. Ekspert przyjrzy się stanowi Twoich włosów, oceni, czy niezbędne jest ich rozjaśnianie czy dekoloryzacja (a więc usunięcie pozostałości po koloryzacji) i zadecyduje o tym, czy radykalna zmiana koloru, o której marzysz, jest możliwa podczas jednej wizyty. A jeśli chcesz spróbować przeprowadzić zabieg samodzielnie, również zrób to profesjonalnie – nowoczesne rozjaśniacze do włosów.

Rozjaśnianie włosów i co dalej?

Nawet jeśli użyjesz najlepszych rozjaśniaczy do włosów, a zabieg odbędzie się w kontrolowanych warunkach – musisz liczyć się z tym, że struktura Twoich kosmyków będzie nieco osłabiona. Miej to na uwadze, planując inne zabiegi fryzjerskie. Pamiętaj, że:

  • jeśli myślisz o keratynowym prostowaniu włosów – będzie ono dobrym pomysłem dopiero po co najmniej dwóch tygodniach od rozjaśniania – pozwól włosom nieco się zregenerować, a dopiero następnie zafunduj im intensywną odbudowę za pomocą keratyny,
  • odczekać powinnaś również, jeżeli rozważasz trwałą ondulację lub inny inwazyjny zabieg, który ma wpływ na strukturę Twoich włosów.

Zadbaj również o właściwą pielęgnację włosów rozjaśnionych – najlepiej sprawdzą się szampony, odżywki oraz maski z profesjonalnych, fryzjerskich serii przeznaczonych do włosów zniszczonych lub (jeśli na rozjaśnione kosmyki został nałożony dodatkowy kolor) do farbowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.