Robot Temi puka już do drzwi

Robot Temi puka już do drzwi

Fot: Roboteam

Robot Temi – inteligentny, pomocny i za niewygórowaną cenę. Jeśli przejdzie pomyślnie testy, czeka nas rozterka. Chcemy go czy nie.

Twórcą Temi jest Yossi Wolf, współzałożyciel firmy Roboteam specjalizującej się w produkcji robotów taktycznych dla wojska. Najnowszym wyzwaniem dla mężczyzny było stworzenie „prawdziwie inteligentnego, osobistego robota do domu, który wprowadzi go do świata najnowocześniejszej technologii”. Wolf obiecuje, że cena robota nie przekroczy 1500 USD, czyli ok. 5300 PLN, mniej niż kosztuje dobrej jakości laptop. Swoje dzieło opisuje jako „iPhone dla domu, ale ze zdolnością do poruszania”. Tomi stanie się centrum całej technologii w domu, łącznikiem dla wszystkich urządzeń. Będzie działał na systemie Android, kompatybilnym z większością twoich ulubionych aplikacji. Jest inteligentny, dlatego szybko dostosuje się do twojego stylu życia i nauczy się nawigacji w domu, „aby jak najszybciej przyjść, kiedy go potrzebujesz”.  Pozwoli ci obsłużyć urządzenia domowe bez używania rąk. Ma głośniki i 8-pikselowy aparat, jest zintegrowany z Facebookiem, Uberem, YouTubem i Spotify. Może odtwarzać twoją ulubioną muzykę, wyświetlać filmy i programy telewizyjne. Przypomni ci o konieczności zrobienia zakupów.

Pierwsza, testowa seria robotów Temi (1000 egzemplarzy) trafi do wybranych osób już w listopadzie. Na podstawie ich opinii Wolf chce jeszcze udoskonalić funkcje Temi. Jest przekonany, że robot może dalej rozwijać swoje zdolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.