Robert Lewandowski Collection – nowa limitowana kolekcja Vistuli na jesień i zimę 2017/18

Robert Lewandowski Collection

Fot: mat. pras.

Wraz z nadejściem nowego sezonu Vistula wprowadza do swoich salonów oraz sklepu online kolekcję stworzoną wspólnie z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie – Robertem Lewandowskim.

Połączenie indywidualnego stylu sportowca z doświadczeniem projektanta marki Wojtka Bednarza i krawców Vistuli zaowocowało powstaniem nowej, limitowanej kolekcji. Idealnie wpisuje się ona w oczekiwania współczesnych mężczyzn odnośnie komfortu noszenia ubrań, dbałości o detale, jakości i atrakcyjności wzorów.

Jest to pierwsza współpraca marki Vistula z Robertem, w której piłkarz mógł się wcielić w rolę projektanta i zadecydować o tym, jakie desenie, barwy, tkaniny i fasony znajdą się w kolekcji sygnowanej jego nazwiskiem. W efekcie powstała linia Robert Lewandowski Collection, równie swobodna, jak elegancka, łącząca klasykę męskiej garderoby z najnowszymi trendami. Kolekcja,  której kontynuację zobaczymy również w kolejnych sezonach.

Próbowaliśmy zdefiniować z Robertem, jaki jest dzisiejszy mężczyzna, jaki prowadzi tryb życia, jak spędza wolny czas, jakie są jego potrzeby odnośnie do codziennego i biznesowego ubioru. W efekcie naszych rozważań powstała kolekcja, która jest wierna klasyce, przyjazna w użytkowaniu, wyrazista i pełna niuansów – mówi o tworzeniu kolekcji Wojtek Bednarz,  projektant marki Vistula.
Z myślą o stylu życia współczesnego mężczyzny kolekcja została podzielona na część casualową i formalną. W codziennej odsłonie kolekcji pojawiają się kardigany z wełny extrafine, longsleeve’y z przędzy o nieregularnej strukturze oraz dopasowany golf. Starałem się przełożyć na język marki część indywidualnego stylu. Moja garderoba odznacza się niewymuszoną swobodą i dbałością o szczegóły. Na co dzień najchętniej sięgam po ubrania, które dają się łatwo zestawiać, i taka jest też moja kolekcja: praktyczna i ponadczasowa  – mówi Robert Lewandowski.
W Robert Lewandowski Collection Klienci marki znajdą miękkie flanelowe koszule w kratę, dżinsowe spodnie z obniżonym stanem i wysokiej jakości kurtkę skórzaną z odpinaną podpinką i kapturem. Mocnym akcentem tej kolekcji są również kurtki nawiązujące do trendu militarnego. Obok parki z odpinanym futrem przy kapturze pojawia się kurtka z nakładanymi kieszeniami w kolorze khaki. Tę ostatnią wzbogacają subtelne kobaltowe przeszycia, tkanina techniczna z oddychającą membraną oraz klejone szwy – cechy, które bezspornie definiują ją jako nowoczesną i praktyczną propozycję na chłodne i deszczowe dni.

Podstawą formalnej odsłony kolekcji są eleganckie garnitury w ponadczasowych barwach – granacie i czerni. Do ich produkcji wykorzystano, uważnie wyselekcjonowane przez Roberta, szlachetne tkaniny pochodzące z włoskich manufaktur: Zignone, Vitale Barberis Canonico oraz Marzotto.  Uzupełnieniem Robert Lewandowski Collection są ekskluzywne płaszcze typu dyplomatka wykonane z wysokiej jakości wełny z dodatkiem kaszmiru, wzbogacone wewnętrzną ociepliną. Klienci z pewnością docenią również nieco retro elegancki dwurzędowy płaszcz z klapami w szpic.

Jak zauważają Wojtek Bednarz i Robert Lewandowski, współczesny mężczyzna jest wciąż głodny nowych doznań i doświadczeń. Dlatego na wieczór zaproponowali Klientom marynarkę smokingową z aksamitu w śmiały wzór, zainspirowany deseniem moro. W wersji codziennej postawili na wyrazistą klasykę. Są to marynarka w szarości ozdobionej dużą kontrastową kratą i fason z łatami na łokciach,  w granacie, z materiału z delikatną strukturą.

Linię Robert Lewandowski Collection uzupełniają skórzane dodatki. Są to rękawiczki wykonane z miękkiej owczej skóry, z charakterystycznym pionowym pikowaniem i paskiem zapinanym na srebrną napę oraz plecak z czarnej strukturalnej skóry licowej.
Nową kolekcję promuje sesja zdjęciowa zrealizowana na ulicach Monachium. Celem twórców sesji i filmu promującego linię Robert Lewandowski Collection była możliwie jak największa spontaniczność zdjęć. Taki efekt osiągnięto dzięki inspiracjom blogami poświęconymi modzie ulicy i doświadczeniu fotografa Mateusza Stankiewicza.

Robert Lewandowski Collection for Vistula

Picture 1 of 14

Zdjęcia: Mateusz Stankiewicz/ Af Photo/ mat. pras.

Kolekcja będzie dostępna w drugiej połowie września we wszystkich salonach Vistuli oraz sklepie online.
Zdjęcia: Mateusz Stankiewicz/ Af Photo
Stylizacja: Milena Brózda- Nikiel
Make-up i włosy: Gabriela Speckbacher / les ARTISTS by Josef Stockinger
Produkcja: Move Picture
Projektant Vistuli: Wojtek Bednarz
Dyrektor Marketingu Vistuli: Patrycja Hatalska-Kostewicz

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.