Rejs po Morzu Śródziemnym – niezapomniana przygoda

Rejs po Morzu Śródziemnym
Kiedy w Polsce zaczynamy szykować się do jesieni, a temperatury za oknem spadają, nad Morzem Śródziemnym, m.in. w Grecji, sezon trwa w pełni. Późne lato i wczesna jesień to pory, kiedy wiele osób decyduje się na wypoczynek w tym regionie Europy.

Przeważnie wybieramy się na taki wypoczynek z myślą o pobycie w jednym miejscu lub kilku pobliskich wycieczkach fakultatywnych. Jednak ciekawym urozmaiceniem takiego pobytu może być rejs jachtem, który pozwoli poznać Morze Śródziemne z zupełnie innej strony.

Zobacz Grecję z zupełnie innej strony – rejs po Morzu Śródziemnym

Grecja to przede wszystkim starożytna kultura, dzięki której rozwinęła się dzisiejsza, europejska cywilizacja – to właśnie tutaj wszystko się zaczęło – kultura, sztuka, polityka, medycyna. Historia Grecji sięga tysięcy lat wstecz i tę historię można zobaczyć niemalże na każdym kroku. Nie oznacza to jednak, że Grecja nie idzie z duchem czasu. W wielu miastach nowoczesne budynku sąsiadują ze starożytnymi świątyniami czy pozostałościami innych ważnych budynków. Grecja to też niesamowita przyroda wysp rozsianych w różnej odległości od części kontynentalnej. To właśnie greckie wyspy coraz częściej przyciągają uwagę turystów.

Zazwyczaj skupiamy się na tych najpopularniejszych – Korfu, Krecie, Kos czy Rodos. Jednak warto wiedzieć, że obok wielu miejscowości i wysp nastawionych typowo na turystykę, jest szereg wysp, na których nikt nie mieszka. Właśnie te wyspy można podziwiać w czasie rejsów wynajętym jachtem. Na takich wyspach można często znaleźć malownicze zaciszne zatoczki, które pozwalają na wypoczynek z dala od zatłoczonych plaż. Dodatkowo, jeżeli jacht ma częściowo przeźroczyste dno, w czasie rejsu można podziwiać to, co dzieje się pod powierzchnią wody, a dzieje się tam czasami bardzo dużo. Podwodny świat można poznać lepiej w czasie przystanku na nurkowanie – popływać wśród kolorowych ryb, których nie spotkamy w naszym Bałtyku.

Czarter jachtu na rejs po greckich wyspach – gdzie zarezerwować?

Rejs po Morzu Śródziemnym może być częścią wycieczki wykupionej w biurze podróży. Można jednak zdecydować się na zupełnie inną opcję. Wykupić samodzielnie bilety lotnicze do Grecji i za pośrednictwem strony globtourist.com zarezerwować dla siebie w wygodnym terminie jacht, którym będziemy mogli poruszać się bez ograniczeń i podróżować w takie miejsca, jakie nam najbardziej się spodobają.


fot. Pixabay

artykuł Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.