Recenzja książki: Wszystko, co mam – Katie Marsh

Wszystko, co mam - Katie Marsh

Wszystko, co mam – Katie Marsh

To książka dla każdego, kto – przysłonięty codziennością – mija się codziennie ze swoją drugą połówką, zapominając o tym, że warto jest rozmawiać. Wszystko, co mam u niejednej osoby wzbudzi wyrzuty sumienia, refleksję i chęć naprawy, tego co się zepsuło.

Po niespełna 6 latach od ślubu Hanna w końcu wybiera dzień, kiedy powie mężowi, że odchodzi i wyjeżdża. Tygodnie przygotowań i załatwiona praca na drugim końcu świata przestają mieć jednak znaczenie, bo właśnie tego samego dnia Tom dostaje udaru. Czekają go miesiące, jeśli nie lata rehabilitacji. Targana wyrzutami sumienia Hanna decyduje się jednak zostać przy mężu i pomagać mu w każdych, nawet najprostszych czynnościach. Tom też ma dużo czasu na przemyślenia, a te nie przynoszą pozytywnych autorefleksji. Ale czy po tylu przeżyciach można cofnąć się do tego co było kiedyś?

Wszystko, co mam - Katie Marsh

Wszystko, co mam – Katie Marsh

Można tę książkę opisać wieloma przymiotnikami. Mądra, dobra, uczuciowa, refleksyjna, prawdziwa. Piękna i wzruszająca. Książka Katie Marsh uderza w to, co powinno być najważniejsze w życiu, czyli wspólnotę dwójki ludzi, którzy decydują się iść wspólnie przez życie. Czy po wielu latach wzlotów i upadków, błędów i wzajemnych krzywd można jeszcze wybaczyć sobie nawzajem te krzywdy i odgrzebać to, co już dawno zostało pogrzebane pod szarą i często smutną codziennością? Marsh nakreśla sprawną ręką do bólu prawdziwych bohaterów, niemalże z prawdziwej krwi i kości, w których losach odnajdzie się niejeden z nas. Nie mam wątpliwości, że Wszystko, co mam wzbudzi w wielu osobach refleksję na temat własnego związku. Marsh pokazuje, że we współpracy dwóch, kochających osób wszystko wydaje się być możliwe, trzeba dbać o szczęście drugiej połowy, a żadna decyzja nie jest tak straszna jak mogłaby się wydawać. Tka emocjonalną historię, ale całkowicie pozbawioną banałów, ckliwych dialogów czy wciskanych morałów. To piękna historia o życiu. Zwyczajnym, a jednak całkiem niezwykłym. Jeśli sięgasz właśnie po Wszystko, co mam, zaopatrz się lepiej w paczkę chusteczek.
Marta Czabała

Tytuł: Wszystko, co mam
Autor: Katie Marsh
Wydawnictwo: Prószyński

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.