Recenzja książki: Tajemnicze życie grzybów – Robert Hofrichter

Tajemnicze życie grzybów

Fot: mat. pras.

Tajemnicze życie grzybów to książka dla mniej lub bardziej zapalonych grzybiarzy i wszystkich, którzy po prostu interesują się nauką. Bardzo ciekawa!

Są niepozorne i żyją w ukryciu, nazywane są Panami Świata. Ich ukryty świat to ekologiczny wszechświat, o którym istnieniu wiele osób nie ma najmniejszego pojęcia. Bez grzybów nie byłoby lasów, wielu organizmów i klimatu jaki znamy. Ile tak naprawdę o nich wiesz? Robert Hofrichter zabiera swoich czytelników w niezapomnianą podróż, której szybko nie zapomną.

Nawet jeśli uważasz się za eksperta od grzybów, z tej książki z pewnością dowiesz się nieznanych ci wcześniej faktów. Nie znajdziesz tutaj porad o grzybobraniu, o tym czy grzyb jest trujący czy nie, wyrafinowanych porad kulinarnych. Przeczytasz za to jaką rolę spełniają grzyby w środowisku, jak zmieniała się ich klasyfikacja i jak się ją określa. Dowiesz się dużo o grzybach leczniczych i tych skrajnie trujących. Autor pokazuje jak grzyby wykorzystywały różne kultury i jakie mogą jeszcze osiągnąć możliwości. Wszystko to robi w tak ciekawy sposób, że czasami zapominałam że to nie powieść sensacyjna. Tajemnicze życie grzybów to popularno – naukowa książka napisana w tak prosty sposób, że mogą spokojnie czytać ją najmłodsi. I powinni!
Tytuł: Tajemnicze życie grzybów
Autor: Robert Hofrichter
Wydawnictwo: Prószyński

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.