Recenzja książki: Pożądanie i śmierć – Nora Roberts

Pożądanie i śmierć

Pożądanie i śmierć

To kolejna odsłona przygód słynnej już porucznik Eve Dallas. Pożądanie i śmierć zdecydowanie trzyma poziom poprzedników, chociaż nie wyróżnia się na ich tle ogólnym.

Jak spędzić pierwszy dzień po upojnym urlopie? Oczywiście podejmując się rozwiązania kolejnej sprawy brutalnego morderstwa, które zakłóca spokój mieszkańców Nowego Jorku. Porucznik Eve Dallas i jej partnerka Delia Peabody chcą odnaleźć mordercę wyjątkowo okrutnie potraktowanej i torturowanej przed śmiercią ofiary. Wszystko wskazuje, że jej mordercy mają już na koncie szlak ofiar, który prowadzi ich przez całe Stany Zjednoczone.

Futurystyczne kryminały Nory Roberts na dobre zagościły już w kanwie tego nowopowstałego współczesnego gatunku. Nic dziwnego, w końcu Roberts to pisarka z wielką wyobraźnią, kreatywna i literacko bardzo płodna. Spod jej pióra wychodzą co rusz kolejne literackie dzieci: sensowne, dobre do czytania i miłe dla literackiego oka. Taka sama jest książka Pożądanie i śmierć. To przyjemna, lekka lektura o mocnym kryminalnym zabarwieniu. Wielbiciele serii z pewnością kolejny raz docenia dobrze zarysowaną fabułę i znajomych bohaterów. Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z sagą przygód Dallas z łatwością zakochają się także w lekkiej, wciągającej historii i w fajnych bohaterach, których z łatwością można polubić. To jedna z tych książek, która przyciąga uwagę na czas czytania i pozostawia przyjemne uczucia, nawet jeśli do całości nie chcemy wracać. Zachęcam do poznania sagi, jeśli szukasz dobrej, przyjemnej i lekkiej lektury.
Marta Czabała

Tytuł:  Pożądanie i śmierć
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.