Recenzja książki: Pojedynek z diabłem – Kristina Ohlsson

Pojedynek z diabłem

Pojedynek z diabłem, wydawnictwo Prószyński

Kolejna odsłona przygód Martina Bennera i jeszcze jeden dowód na to, że Kristina Ohlsson wielką pisarką jest. „Pojedynek z diabłem” jeszcze raz potwierdza, że jest najlepszą autorką kryminałów na współczesnym rynku.

Pojedynek z diabłem to kontynuacja książki „Zagadka Sary Tell”. Jeśli nie czytaliście pierwszej części, to właśnie od niej zacznijcie swoją przygodę z Martinem Brennerem. Szwedzko – amerykański prawnik podjął się wyjaśnienia sprawy morderstw powiązanych z Sarą Tell i tajemniczym Lucyferem. W obawie o losy własnej rodziny Brenner zgadza się wyjaśnić sprawę do końca i odnaleźć zaginionego chłopca Mio. Nie wie tylko, że sprawa dotyczy go znacznie bardziej niż mógłby podejrzewać.

Kryminałów Ohlssen po prostu nie sposób przewidzieć. Akcja toczy się na każdej kartce, w każdym akapicie, a autorka prowadzi nas przez nią w sposób, jaki znają wyłącznie najlepsi autorzy kryminałów. Gdyby Martin Brenner był prawdziwą osobą dostałby wrzodów i paranoi po wszystkim co musiał przechodzić. „Pojedynek z diabłem” to kryminał doskonały, nieprzewidywalny, przepełniony wartką akcją, idealny. Na samym końcu znajdziesz to, na co czeka każdy wielbiciel gatunku: wybuchowy finał, który dopełni satysfakcję czytania. To czytanie zresztą nie będzie długie, bo książki nie da się odłożyć aż do samego końca. A jeszcze później długo będziesz o niej myśleć. Dlaczego nikt jeszcze nie ekranizuje książek Ohlsson?

Marta Czabała

Tytuł: Pojedynek z diabłem.

Autor: Kristina Ohlsson

Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.