Recenzja książki: Pod włoskim niebem – Nicky Pellegrino

Pod włoskim niebem – Nicky Pellegrino

Fot: mat. pras.

Pod włoskim niebem to kolejna pozycja od Nicky Pellegrino, etatowej wielbicielki słonecznej Italii. Przyjemna lektura, idealna książka na lato.

Stella ma uporządkowane, stateczne życie i pracę w Londynie. Kiedy jej szefowa, znana projektantka mody umiera Stella zostaje bez pomysłu na dalsze życie. Szukając inspiracji trafia na ofertę czasowej wymiany domów. W ten sposób trafia do pięknej, starej willi na południu Włoch. Nowe zasady, nowi ludzie bywają trudne, ale Leo właściciel willi zostawił dla Stelli przewodnik po okolicy. Czy krótka podróż może być początkiem wielkich zmian w życiu?

Przez Nicky Pellegrino żałuję, że nie jeżdżę częściej do Włoch. Ewidentnie zakochana w kulturze i ludziach Italii Pellegrino przenosi swoich czytelników w świat gdzie ludzie żyją powoli, doceniają każdy dzień i cieszą się słońcem i dobrym jedzeniem. Pod włoskim niebem to hołd dla ich świata ilekka, przyjemna lektura, która wywołuje uśmiech na każdej stronie. Trudno jest nie polubić bohaterów książki, nie tylko tytułową Stellę, ale też Rafaellę, Toscę czy nawet Leo. Pellegrino przenosi nas do świata, gdzie liczą się ludzie, rodzina i przyjaciele, gdzie każdy żyje powoli i cieszy się nawet słońcem. Jeśli nie mogliście wyjechać na wakacje, ta książka przeniesie was prosto do świata, gdzie wypoczynek (chociaż tylko literacki) jest gwarantowany.
Marta Czabała

Tytuł: Pod włoskim niebem
Autor: Nicky Pellegrino
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.