Recenzja książki: Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów – Virginia C. Andrews

Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów

Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów

Kontynuacja powieści „Kwiaty na poddaszu”. „Duchy Dollangangerów” to jeszcze lepsza książka, idealnie podsycająca ciekawość na ostatnią część trylogii.

Poradnik Christophera znaleziony został w fundamentach starego domu. Kristin postanawia go przeczytać, aby zmierzyć się z legendą starej posesji, w której kiedyś przetrzymywane były w niewoli dzieci. Christopher i jego rodzeństwo spędzili kilka lat w całkowitym zamknięciu, ale ich ostateczne losy owiane są tajemnicą. Czy Kristin może odkryć ostatnie części tajemnicy, która wpływa też na jej codzienne życie?

Virginia C. Andrews złamała niepisaną cechę trylogii, mówiącą o tym, że ta środkowa część jest zawsze najsłabsza. A tutaj proszę, „Duchy Dollangangerów” są jeszcze lepsze niż „Kwiaty na poddaszu”. Andrews odkrywa kolejne kawałki tajemnicy, niestety zostawiając to co najważniejsze na sam koniec, czyli ostatnią część. Ale to co znajdziemy w części drugiej wystarczy, żeby książka była prawdziwym dreszczowcem: mroczną opowieścią z dramatem w tle, który przykuwa uwagę i powoduje prawdziwy literacki wstrząs. Andrews jak mało która autorka doskonale prowadzi narrację na dwóch płaszczyznach, unikając jednak dominacji jednej nad drugą, raczej pozwalając im się wzajemnie uzupełniać. Podsyca niepewności, gra na naszej ciekawości, nie puszcza ani na chwilę. To poruszająca powieść o ludzkim dramacie, który przykuwa i wstrząsa. Genialna książka. Kiedy kolejna część i dlaczego tak późno?

Marta Czabała

Tytuł: Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów
Autor: Virginia C. Andrews
Wydawnictwo: Prószyński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.