Recenzja książki: Odnajdę cię – Anna Karpińska

Odnajdę cię – Anna Karpińska

Fot: mat. pras.

To ogromna przyjemność przewrócić kilka pierwszych stron i wiedzieć, że książka zaczaruje. Jeszcze większa dowiedzieć się, że całość jest jedynie początkiem cyklu. Odnajdę cię spełnia oba warunki.

To zwyczajna, niezwyczajna książka o ludziach, którzy mają siłę zmienić swoje życie lub po prostu są do tego zmuszeni. Jest czarująca, nastrojowa, daje dużo ciepła i pozostawia chęć na więcej. Nie szkodzi, w końcu to więcej niedługo nastąpi. Jak zwykle bohaterkami są kobiety. Po śmierci matki otrzymuje w spadku księgarnię w sercu Torunia oraz list, z którego wynika, że jest adoptowana. Postanawia poprowadzić ukochane miejsce matki, dlatego z dwójką dzieci przeprowadza się z Wrocławia. Uznana pisarka Bożena dostaje zaproszenie do toruńskiej księgarni. Właśnie dowiedziała się, że jest ciężko chora, nie ma też dużo sił do walki. Analizuje swoją przeszłość, wspomina młodość i wybór, którego do dziś nie może odżałować…

Ciepła, piękna, inspirująca powieść o tym, że życie idzie różnymi torami. Odnajdę cię przepełnione jest prawdziwymi bohaterkami, z którymi bez wątpienia odnajdzie się wiele czytelniczek. Karpińska pisze cykl, dlatego może pozwolić sobie na to, żeby opowieść snuć powoli. Skupia się na szczegółach życia swoich kobiet, snuje powoli opowieści o trudnych losach, naznaczonych nie tylko wyborami, ale wydarzeniami historycznymi współczesnej Polski. Przyciąga, hipnotyzuje, wzrusza, inspiruje do własnych refleksji. Celebruje mądre kobiety, nawet te, które dokonują niemądrych wyborów. Pokazuje, że marzenia warto realizować. Odnajdę cię to furtka to czegoś, co może stać się ciągiem książkowym dla książkoholika. Trudno. Oddaję się nałogowi.
Marta Czabała

Tytuł: Odnajdę cię
Autor: Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.