Recenzja książki: Obsesja i śmierć – J.D. Robb

Obsesja i śmierć
Seria … i śmierć jest jedną z ciekawszych serii futurystycznych kryminałów, jakie zdarzyło mi się spotkać na swojej drodze książkoholika. Chociaż J.D. Robb a w zasadzie Nora Roberts produkuje kolejne części z szybkością błyskawicy, „Obsesja i śmierć” kolejny raz potrafi zaskoczyć. To świetnie spędzone kilka godzin czasu.

Kolejne morderstwo nie jest w życiu Eve Dallas niczym zaskakującym. Kiedy jednak dociera na miejsce zbrodni, zaskoczeniem jest wymalowana na ścianie wiadomość od mordercy. Ktoś morduje wymierzając swoją wersję sprawiedliwości, właśnie w imieniu porucznik Dallas. Skoro ona sama jest związana przepisami policji i prawem, znalazł się morderca, który wziął sprawy w swoje ręce, zabijając tych, których Eve wyjątkowo nie lubiła. Przynajmniej na początku.

Jeśli jesteś wielbicielem tej serii, z pewnością sięgniesz i po najnowszą z nich. J.D. Robb/ Nora Roberts przyzwyczaiła nas do stałych bohaterów, których po prostu zdążyliśmy całkiem zwyczajnie polubić. Przyzwyczaiła nas też do sensownej, dobrze poprowadzonej fabuły kryminalnej. I chociaż odcinków serii było już wiele, „Obsesja i śmierć” wydaje się być jeszcze ciekawsza, jeszcze lepiej napisana i jeszcze bardziej wciągająca. Nie jest do dzieło literackie oczywiście, ale dziełem być nie musi. Być może nawet nie powinna. Wystarczy, że ma iskrzącą humorem i celnymi dialogami fabułę z dobrym wątkiem kryminalnym, a bohaterowie prowadzą śledztwo, które tylko trochę wspomagane jest nieznanymi nam futurystycznymi gadżetami. Wystarczy, żeby książka wciągała, momentami do tego stopnia, że trudno ją odłożyć (każdy książkoholik zna to uczucie), nawet wtedy kiedy masz naprawdę coś ważnego do zrobienia i dawała nam kilka godzin doskonałej rozrywki. Nie mogę zrozumieć, że do tej pory nie powstał jeszcze żaden film czy doskonały kryminalny serial. Ostatnio słychać znowu plotki o tym, że Roberts sprzedała prawa do ekranizacji, ale takich było już wiele. Oby w końcu okazały się prawdziwe.
Marta Czabała

Tytuł: Obsesja i śmierć
Wydawnictwo: Prószyński
Autor: J.D. Robb
Strony: 424

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.