Recenzja książki: Lepsza połowa – Izabela Pietrzyk

Lepsza połowa – Izabela Pietrzyk

Lepsza połowa – Izabela Pietrzyk

Kocham książki Izabeli Pietrzyk i po każdą nową sięgam w ciemno, szczęśliwa jak małe dziecko Boże Narodzenie. Niestety Lepsza Połowa zupełnie mnie nie urzekła. I okropnie mi z tego powodu przykro.

Izabela Pietrzyk ma wszystko to, co powinna mieć autorka współczesnych, arcyciekawych i szalenie wciągających książek. Ma doskonałą rękę do współczesnych, ciekawych bohaterów, z którymi utożsamić się może wiele osób, nie tylko kobiet. Jej książki przepełnione są świetnymi, wartkimi dialogami, które wzruszają, śmieszą i nigdy nie pozostawiają obojętnym. Ale tej bohaterki jakoś nie mogłam polubić.

Marta, 50letnia mężatka, matka dorosłego syna stara się dogadzać światu. Niestety mąż i syn wydają się zupełnie tego nie doceniać. Poziom frustracji kobiety wydaje się rosnąć z dnia na dzień. Eskalacją jest wizyta dawno niewidzianego przyjaciela małżeństwa w towarzystwie znacznie młodszej i niezbyt sympatycznej narzeczonej. Wkrótce Marta zostaje rozwódką, chcącą dowieść całemu światu, że w rozpadzie małżeństwa nie było jej własnej winy.
Lepsza połowa to dość przewrotny tytuł książki, bo naprawdę nie wiem kto jest nią w tej książce. Chociaż mąż Marty zdecydowanie nie należy do najlepszych, z nią samą też zupełnie nie chciałabym mieszkać w jednym domu. Po raz pierwszy od dawna miałam prawdziwie fizyczną chęć do permanentnego rozdzielenia małżonków i opłacenia im pozwu o rozwód. Jeśli ktoś spędza tyle czasu na wzajemnym obrażaniu się powinien jak najszybciej uciekać w przeciwnym kierunku niż jego małżonek. Wzajemne rozstanie (nie będę zdradzać szczegółów) przyjęłam z ulgą a pod koniec książki byłam po prostu zmęczona. Jeśli tak ma wyglądać prawdziwe małżeństwo z długoletnim stażem to ja po prostu wolę tego nie doczekać. Lepsza połowa to smutny obraz małżeńskiej porażki, bardziej irytujący niż ciekawy, tak jak wszystkie inne książki autorki. Z miłości literackiej wybaczam. I proszę nigdy więcej.
Marta Czabała

Tytuł: Lepsza połowa
Autor: Izabela Pietrzyk
Wydawnictwo: Prószyński

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.