Recenzja książki: Latarnia z Kiss River – Diane Chamberlain

Latarnia z Kiss River – Diane Chamberlain

Fot: mat. pras.

Kolejna urzekająca książka od Diane Chamberlain. Latarnia z Kiss River urzeka, czaruje, zachwyca. Książki Chamberlain po prostu można kupować w ciemno.

Latarnia z Kiss River to kolejna książka w serii wydawnictwa Prószyński „Kobiety to czytają”. Nie będzie więc niespodzianką, że doradzę ją przede wszystkim Paniom, zwłaszcza tym, które lubią powieści, gdzie przed czytaniem należy zaopatrzyć się w paczkę chusteczek. Będą konieczne.

Lata 40. XX wieku. 14letnia Elisabeth Poor, mieszkanka nadmorskiej miejscowości Kiss River zakochuje się w żołnierzu ze Straży Wybrzeża. W małej miejscowości Kiss River podobno działa niemiecki szpieg, a Elisabeth wpada na jego trop. Chwilę później znika.
Czasy współczesne. Gina Higgins przemierza setki kilometrów, żeby dotrzeć do Kiss Rover i zobaczyć latarnię morską. Na miejscu dowiaduje się, że latarnia została zniszczona a soczewka leży gdzieś w oceanie. Gina nagłaśnia sprawę, chcąc wydobyć soczewkę. Nie ujawnia powodów swoich czynów Clay’owi i Lacey, u których znajduje gościnę. Sprawę komplikuje fakt, że zaczyna poważnie zakochiwać się w Clay’u…

Piękna, złożona powieść o tym, że warto walczyć o swoje marzenia i przyjąć pomoc wszystkich życzliwych osób, które staną nam na drodze. Chamberlain kolejny raz zabiera nas w magiczną podróż do małego miasteczka, gdzie mieszkają prawdziwi ludzie i dzieją się prawdziwe rzeczy, nawet jeśli tą prawdziwość zachowujemy na kartkach wyjątkowej powieści. Wystarczy przeczytać kilkanaście stron, żeby całkowicie wsiąknąć a atmosferę małego miasteczka, gdzie ludzie szanują i dbają o siebie nawzajem. To typowa książka Chamberlain, sentymentalna, rzewna z pięknie opowiedzianą historią i bohaterami, których trudno nie lubić. Takie powieści ogrzewają w chłodny wieczór, przenoszą do innego świata, poprawiają humor i chociaż na chwilę odciążają w codziennych problemach. Piękna książka wyjątkowej autorki. Bez łez się nie obejdzie.
Marta Czabała
Tytuł: Latarnia z Kiss River
Autor: Diane Chamberlain
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.