Recenzja książki: Byłam kochanką arabskich szejków – Laila Shukri

Byłam kochanką arabskich szejków – Laila Shukri

fot: mat. pras.

Kolejna książka tajemniczej żony szejka i kolejny sukces. Byłam kochanką arabskich szejków czyta się w jeden pasjonujący wieczór.

Postać Laili Shukri owiana jest tajemnicą. Podobno jest Polką, która wiele lat temu wyszła za mąż za szejka a dzisiaj musi ukrywać twarz przez zazdrosnym i restrykcyjnym mężem. Inni twierdzą, że to twór sztucznie wykreowany przez wydawnictwo w celu zwiększenia sprzedaży. Dwie rzeczy są pewne. Laila Shukri doskonale zna środowisko Bliskiego Wschodu, a jej książki są wydarzeniem w świecie coraz większego grona oddanych fanów autorki. Obie rekompensują mi tajemnicę jej pochodzenia, także ta najnowsza, której po prostu nie sposób przed końcem odłożyć.

Byłam kochanką arabskich szejków to opowieść, która dla zbyt wielu dziewczyn stała się niestety rzeczywistością. Julia poznaje w klubie Tarka, przystojnego Syryjczyka który szybko zdobywa jej serce. Szarmancki, opiekuńczy, kochający mężczyzna wydaje się być spełnieniem marzeń, dlatego kiedy zaprasza ją do Dubaju na wycieczkę Julia w ogóle się nie zastanawia. Na miejscu sen szybko się kończy, zastąpiony całkiem żywym koszmarem. Julia staje się własnością gangu handlującego żywym towarem, bez perspektyw na jakikolwiek ratunek. Podczas jednego z organizowanych na jachtach seks party słyszy rozmawiającą po polsku nieznaną kobietę…

Shukri kolejny raz zaczarowuje. Byłam kochanką arabskich szejków to książka, którą powinna przeczytać każda młoda kobieta, zwłaszcza ta która kiedykolwiek poznała szarmanckiego mężczyznę z Bliskiego Wschodu o którym tak naprawdę niewiele wie. To powieść, którą powinien poznać każdy wielbiciel autorki, ciekawa, wciągająca, napisana z dużą uwagą i przywiązaniem do szczegółów. Jeśli kochasz jej poprzednie książki, możesz sięgać po tą w ciemno. Shukri opowiada losy Julii, snując też pomysły na jej ratunek. Pokazuje co możliwe jest w świecie ograniczonym wciąż przez restrykcyjne tradycje i wierzenia. To dramat, kryminał i książka sensacyjna w jednym, wciągająca jak każde książki Shukri. Nie da się jej odłożyć w poczuciu strachu o losy Julii i życie. Sądząc po końcu jeszcze o niej usłyszmy. 
Marta Czabała

Tytuł: Byłam kochanką arabskich szejków
Autor: Laila Shukri
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.