Recenzja książki: 13 minut – Sarah Pinborough

 

Recenzja książki: 13 minut - Sarah Pinborough

Fot: mat. pras.

13 minut to arcy wciągająca opowieść z pogranicza thrillera i kryminału. Wciąga od pierwszej strony, nie daje o sobie zapomnieć długo po zakończeniu. Prawdziwe ciarki!

Tasha była najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Wraz Hayley i Jeny tworzyły nierozłączną grupę, trzech najpopularniejszych dziewcząt w szkole, z którymi każdy chce się przyjaźnić, które każdy podziwia. Jak to więc możliwe, że gwiazda szkoły znalazła się nagle w zimnej wodzie, martwa przez 13 minut? Czy przyjaźń szkolna może być prawdziwa?

Stare porzekadło głosi, że dzieci są okrutne. Nic nie obrazuje tego lepiej niż powieść Sarah Pinborough. 13 minut przenosi nas do świata szkoły, który rządzi się swoimi bezwzględnymi prawami. Pinborough to mistrzyni suspensu, urodzona autorka kryminałów, która prowadzi swoich czytelników krętymi ścieżkami genialnej fabuły. Nawet jeśli wydaje ci się, że coś wiesz i jesteś bliżej rozwiązani, autorka szybko udowadnia, że nie miałaś racji a akcja szybko skręca w kierunek, o istnieniu którego nie miałaś pojęcia. Pokazuje brutalny świat nastolatków, gdzie dziewczyny są tak samo okrutne jak chłopcy i często przewyższają ich w poziomie manipulacji i emocjonalnego szantażu. 13 minut to książka dla ciebie jeśli lubisz powieści pełne zagadek i intryg, trzymające stale w napięciu, niemożliwe do odłożenia. Koniec – gwarantuję – zaskoczy. A nawet bez końca warto przeczytać.
Marta Czabała

Tytuł: 13 minut
Autor: Sarah Pinborough
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.