Recenzja: Balbinek balsam emolient dla dzieci

balbinek

Wychodząc naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu preparaty, marka Skarb Matki przygotowała specjalistyczny balsam-emolient Balbinek do pielęgnacji skóry suchej i atopowej u dzieci.

Od producenta:

Balbinek nie tylko intensywnie nawilża i natłuszcza skórę, ale również wspiera utrzymanie wilgoci w niej. Tworzy film ochronny hamujący utratę wody, uelastycznia skórę oraz sprawia, że staje się miękka i aksamitna w dotyku. Balbinek bardzo dobrze się wchłania, a delikatna kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Produkt nie zawiera również barwników i parabenów, a jedynie: ciekłą parafinę, trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, alantoinę, wyciąg z aloesu, panthenol i glicerynę. Co ważne, badania dermatologiczne produktu potwierdzają jego bardzo dobrą tolerancję przez skórę. Preparat odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom oraz spełnia wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych.

Nasza opinia:

Mamy w naszej redakcji znają i cenią kosmetyki dla dzieci rodzinnej firmy Państwa Makarczyków, Skarb Matki. Dlatego bardzo ucieszyłyśmy się, gdy otrzymałyśmy do przetestowania najnowszy balsam emolient. Balbinek zachwycił nas świąteczno-wielkanocnym wyglądem! Prezentuje się radośnie i bardzo wyjątkowo! Niestety, to tylko edycja limitowana, której nie będzie w sprzedaży – przeznaczona dla dziennikarzy i przyjaciół marki. Natomiast w sklepach znajdziecie dokładnie tego samego Balbinka, tyle że w inny opakowaniu.

Syn jednej z redakcyjnych mam ma atopowe zapalenie skóry, więc to on testuje najnowszy emolient. Jego skóra bardzo się polubiła z tym kosmetykiem. Dzięki wygodnej pompce trzylatek daje radę sam wycisnąć balsam i się nim posmarować. Robi to codziennie po wieczornej kąpieli. Balsam delikatnie nawilża i natłuszcza skórę, która zwłaszcza po zimie bardzo tego potrzebuje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.