Przedłużanie rzęs – fakty i mity

przedłużanie rzęs

fot. ©puhhha/Bank zdjęć Photogenica

 

Piękne rzęsy do nieba to marzenie wielu kobiet, dlatego tak popularne ostatnio stało się ich przedłużanie. Jak w przypadku każdego zabiegu, warto przed decyzją poczytać o przeciwwskazaniach, przemyśleć wady i zalety. Jak to jest z przedłużaniem rzęs?

Fakty

Przedłużanie rzęs należy uzupełniać co dwa, trzy tygodnie. Prawdą jest również to, że nie trzeba już malować rzęs tuszem. Sam proces trwa długo, trzeba zarezerwować sobie nawet do 2,5 godzin. Wszystko oczywiście zależy od metody, na jaką się zdecydujemy. Ogromne znaczenie mają także kompetencje osoby, która będzie przedłużać rzęsy. Po zabiegu najlepiej unikać kontaktu z wodą przez 24 godz.

Mity

Nieprawdą jest, że usługa nie jest polecana kobietom, które mają soczewki. Noszenie zarówno soczewek, jak i okularów nie jest przeciwwskazaniem. Kolejnym mitem jest to, że po przedłużeniu rzęs zaczyna nam ich wypadać więcej. Rzęsy wypadają w naturalnym procesie, dzieje się tak bez względu na to czy są przedłużone, czy nie. Oczywiście pod warunkiem, że usługa została profesjonalnie przeprowadzona. Przedłużone rzęsy nie powinny też powodować dyskomfortu, muszą się wygodnie nosić.

Jak przy każdym tego typu zabiegu, bardzo ważne jest, gdzie go wykonujemy i czy osoba, która go przeprowadza ma odpowiednie przeszkolenie. Zanim się zdecydujemy na przedłużanie rzęs warto zapytać też o wszelkie przeciwwskazania. W dobrych salonach wypełnia się wcześniej specjalną ankietę.

 

1 Comment

  • MArta napisał(a):

    Warto stosować, REVIVE LASHES Eyelash Enhancing Serum, Stymulujące serum do rzęs z Floslek, które wydłuża, pogrubia i zagęszcza rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.