Prosty peeling do skóry głowy

Prosty peeling do skóry głowy

Fot: Shutterstock

Peeling skóry głowy warto wykonywać regularnie. Oczyszcza, poprawia krążenie,  a tym samym wzmacnia cebulki włosów. Dzisiaj pomysł na peeling domowy.

Skórę głowy traktujemy po macoszemu, skupiając się raczej na pielęgnacji samych włosów. Przypominamy sobie o niej dopiero, gdy zaczyna sprawiać problemy, swędzi, pojawia się łupież lub inne zmiany związane ze stanem zapalnym lub uczuleniem. Tymczasem tak jak skóra twarzy czy reszty ciała, ta na głowie też potrzebuje regularnej pielęgnacji, mycia, nawilżania i peelingu. Peeling możesz wykonywać specjalnymi kosmetykami do skóry głowy, możesz też przygotować go samodzielnie. Potrzebny będzie cukier.

Ten sposób na peeling przedstawiło niedawno centrum dermatologii Wexler w Nowym Jorku, podkreślając, że jest równie skuteczny niż peeling zrobiony kosmetykami kupionymi w sklepie. Jak zrobić peeling cukrowy na skórze głowy? Wystarczy, że do porcji szamponu, którą zamierzasz umyć głowę, dodasz łyżkę białego cukru, wymieszasz, a potem normalnie umyjesz głowę i włosy. Cukier usunie obumarły naskórek. Szybko się rozpuści i bardzo łatwo wypłucze. Jak często możesz go stosować? Dermatolodzy z Wexler radzą, aby kurację powtarzać co 3 mycia, by nadmiernie nie zaburzać naturalnej równowagi pH skóry.

 

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.