Poranne nawyki, które pomogą ci schudnąć

Poranne nawyki, które pomogą ci schudnąć

Fot: Photogenica

Jeśli jesteś na diecie, działaj zaraz po przebudzeniu. Oto 5 nawyków, które pomogą ci zrzucić dodatkowe kilogramy.

Poranek to najważniejszy moment dnia. Decyduje o tym, jak będziesz się czuła przez kolejne kilkanaście godzin. Niektóre poranne nawyki mogą wprawić cię w świetny humor, a do tego przyspieszyć metabolizm.

1. Wyjdź na słońce

Słońce stymuluje wytwarzanie witaminy D, odpowiedzialnej m.in. za wzmocnienie odporności, stabilność emocjonalną i ogólne samopoczucie. Jak pomoże ci zrzucać kilogramy? Witamina D da ci więcej energii, którą będziesz mogła spożytkować na dodatkowy spacer, dłuższe popołudniowe ćwiczenia czy po prostu wejście po schodach tam, gdzie zwykle docierasz windą. Wystarczy tylko 20 minut ekspozycji na słońce dziennie! A zatem poranną kawę wypij na słonecznym balkonie lub przy otwartym na oścież oknie.

2. Jedz śniadanie pełne białka

Śniadanie naprawdę jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jeśli wychodzisz z domu bez śniadania lub pijesz tylko kawę, pozbawiasz swój organizm potrzebnej rano energii, zwiększasz też prawdopodobieństwo, że jeszcze przed obiadem sięgniesz po słodką przekąskę. Dlatego wyrób w sobie zwyczaj jedzenia śniadania. Zjedz jajka, kanapki z twarogiem, zdrowe musli. Białko daje poczucie sytości.

3. Grzechy popełniaj wczesną porą

Jeśli marzy ci się pizza, hamburger czy inny kaloryczny posiłek, zjedz go na wczesny lunch. Do końca dnia zostanie ci dużo czasu, aby spalić kalorie i zamienić je na energię zamiast na dodatkowe kilogramy.

4. Bierz zimny prysznic

Wyniki badań są bezlitosne: zimny prysznic podnosi poziom energii i przyspiesza metabolizm. Aby się ogrzać, organizm spala kalorie. Jak się przekonać do zimnego prysznica? Wejdź pod ciepłą wodę i powoli zmniejszaj temperaturę. Jeśli wytrzymasz nawet 3 minuty, dietetyczny efekt zapewniony!

5. Jedz powoli, nie tylko rano

Wybieraj dania i składniki, które wymagają starannego przeżucia. Badania pokazują, że staranne żucie to 5 proc. więcej spalonych kalorii w ciągu dnia! Dodaj do jadłospisu więcej twardych surowych warzyw i owoców.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.