Pomysły na ozdoby świąteczne

ozdoby choinkowe

Możesz kupić gotowe ozdoby świąteczne, na rynku jest ich ogromna ilość. W każdym supermarkecie znajdziesz pełne regały ładnych dekoracji, ale jeśli chcesz mieć coś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego, wykonaj je sam! Nic tak nie przykuje uwagi domowników i gości, jak nietuzinkowe, awangardowe dekoracje świąteczne!

Niezastąpione słodycze i owoce

Jednym z nieodłącznych elementów świąt są domowej roboty pierniki. Aromatyczne wypieki doskonale nadają się do ozdobienia choinki. Najlepiej udekorować je białym lub kolorowym lukrem, który nada im niepowtarzalny wygląd.

Bardzo prostym pomysłem na domową ozdobę świąteczną jest pomarańcza z goździkami. Najpierw obwiąż owoc wstążką, dla lepszego efektu estetycznego, a następnie nabij go goździkami. Taka ozdoba nie tylko wspaniale wygląda ale również cudownie pachnie.

Innymi jadalnymi dekoracjami będą cukierki, ciastka albo orzechy włoskie pomalowane uprzednio na złoty i srebrny kolor.

Ozdoby z szyszek i świeczniki w słoikach

Bardzo proste do wykonania, ale jakże efektowne są girlandy z szyszek. Wystarczy przymocować szyszki do sznurka i podpiąć je na choince według uznania. Innym sposobem jest nawleczenie szyszek na drucik, z którego można uformować np. serce, albo inny kształt, takie ozdoby świetnie sprawdzą się jako świąteczny stroik.

Doskonałym rozwiązaniem na osiągnięcie świątecznego klimatu jest przygotowanie świeczników w słoikach. Można stworzyć kilka wariantów tej ozdoby. Najłatwiej wypełnić dno naczynia solą, wstawić świeczkę i udekorować szyjkę słoika np. szyszkami i sztucznym śniegiem. Szklane naczynie można też przybrać w rękaw od swetra, takie zapalone lampiony stworzą niepowtarzalny klimat. Równie efektownie wygląda niewielkie, okrągłe akwarium wypełnione żywymi gałązkami choinki, oprószonymi sztucznym śniegiem. Dopełnieniem dekoracji jest zapalona wewnątrz świeca.

Własnoręcznie wykonane bombki

W prosty sposób można przygotować bardzo oryginalne bombki choinkowe. Kule i bombki styropianowe świetnie nadają się na ozdoby świąteczne. Wystarczy przybrać je w wybrany sposób i efektowne dekoracje są gotowe. Idealnymi elementami do wykonania niepowtarzalnej bombki są farby, cekiny, brokaty i wstążki. W Internecie dostępnych jest wiele opisów, które pomogą w przygotowaniu ozdób choinkowych. Wszystkie niezbędne akcesoria można znaleźć na stronie firmy Loveart, która od wielu lat oferuje narzędzia i przybory do prac plastycznych. Dzięki dostępnemu asortymentowi stworzycie przeróżne ozdoby świąteczne, które będą najpiękniejsze, bo wykonane samodzielnie!


Artykuł Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.