Pomysły na miejsce w ogródku dla dzieci

Pomysły na miejsce w ogródku dla dzieci

Fot: Shutterstock

Nie trzeba dużo miejsca czy ogromnych nakładów finansowych, aby wyczarować dla dzieci prawdziwy raj na powietrzu. Resztę załatwi dziecięca wyobraźnia.

Słońce świeci, ptaki śpiewają a dzieci… grają na komputerze. Musimy trochę pogłówkować, aby pokazać im, że na dworze też może być pięknie.

Huśtawka

Huśtawka oparła się zmieniającym się czasom i kolejnym coraz bardziej interaktywnym zabawkom. Bujanie się do nieba wciąż sprawia dzieciom ogromną frajdę. To zabawka, którą mogą cieszyć się zarówno małe dzieci, jak i zbuntowani nastolatkowie. Jeśli masz dzieci w różnym wieku, jedno małe, drugie większe, huśtawki powinny być dwie. Jedna zabudowana, druga tradycyjna. Możesz też kupić gotowy zestaw, łączący huśtawki ze zjeżdżalnią i małą ścianką do wspinaczki.

Domek na drzewie

Nic nie zachęci dziecka bardziej do przebywania na dworze niż własny domek na drzewie. Jeśli w ogródku blisko siebie rosną dwa mocne drzewa, zamontuj pomiędzy nimi kolorowy domek. Możesz wynająć też firmę, która to zrobi. Połóż w nim kilka kolorowych poduszek lub postaw małe krzesełka. Niech domek będzie prywatną przestrzenią dziecka. Jeśli chcesz je odwiedzić, zapytaj, czy możesz.

Ognisko

Im starsze dziecko, tym trudniej namówić go na spędzanie czasu z dala od komputera czy mediów społecznościowych. Jeśli chce zaprosić gości, zrób im miejsce do siedzenia w ogródku i zaproponuj ognisko. Powinno zadziałać.

Woda

Kto nie marzy o basenie we własnym ogródku? W gorące lato nie ma nic lepszego niż kąpiel. Niestety to drogie, wymagające dużo miejsca rozwiązanie. Ale są baseny dmuchane. Stanowią atrakcję zarówno dla maluchów, jak i młodzieży czy dorosłych. Fajna jest też fontanna, dookoła której będą mogły bawić się dzieci.

Kino domowe

Kto powiedział, że filmy trzeba oglądać w domu? Jeśli dopisuje pogoda, ustaw w ogródku projektor, wygodne krzesła i zorganizuj kino domowe. Jeśli wieczór jest chłodny, każdemu przyda się ciepły koc.

Tor przeszkód

Można go zrobić naprawdę tanim kosztem. Wystarczy kilka opon, beczka bez dna, deski po starych półkach, sznur, aby wyczarować przeszkody, które dzieci będą z zapałem pokonywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.