Sprawdzone pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem

Dzieci uwielbiają niemal wszystkie kreatywne zabawy. Nie wiesz, w co bawić się z maluchem? Poznaj najlepsze pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

Wielu dorosłych uważa, że granie na telefonie i oglądanie telewizora to ulubione formy spędzania czasu przez dzieci. Jednak nic bardziej mylnego! Okazuje się, że dzieci chętnie podejmują się wyzwań, którymi są kreatywne zabawy, takie jak na przykład prace artystyczne. Niestety często okazuje się, że maluch nie wie, jak samodzielnie zorganizować kreatywną zabawę, a rodzice nie zawsze mają ciekawe pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci. Nie każ maluchowi czekać i już dziś poznaj ciekawe pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci i rodziców

Okazjonalne ozdoby “zrób to sam”

Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Świętego Walentego, a także inne wyjątkowe okazje to idealny czas na to, aby zdecydować się na samodzielnie wykonane ozdoby. Wbrew pozorom, robienie ozdób to efektywny sposób na ciekawe spędzanie czasu z przedszkolakiem, a także ze starszym dzieckiem. Zarówno w książkach jak i w Internecie, na przykład na stronie http://123madrzyrodzice.pl/, można znaleźć ciekawe pomysły na ozdoby DIY dla dzieci, których wykonanie nie będzie stanowiło dla malucha większego problemu.

Całoroczne dekoracje do domu

Rodzice, którzy wciąż zastanawiają się, w co bawić się z dzieckiem, powinni pamiętać, że samodzielnie stworzone ozdoby to nie jedyny sprawdzony sposób na nudę. Jeśli w najbliższym czasie nie ma święta lub dnia, na który można by przygotować okazjonalne ozdoby, warto znaleźć inne, równie ciekawe pomysły na dekoracje do domu, które dzieci mogą zrobić wspólnie ze swoimi rodzicami. Dekoracje można wykonać z masy solnej, tektury, makaronu i innych surowców, które każdy ma w domu.

Prezenty dla najbliższych

Urodziny, dzień mamy, czy dzień dziadka to świetna okazja do tego, aby namówić malucha na samodzielnie zrobione prezenty DIY dla najbliższych. Nie da się bowiem ukryć, że samodzielne robienie prezentów to świetna zabawa, a same prezenty “zrób to sam” to coś, co z pewnością obdarowanej osobie sprawi nie lada przyjemność. Najpopularniejsze pomysły na prezent DIY to biżuteria, praktyczne puzderko, ozdobna mozaika, a także laurka z papieru 3D.

Zabawki DIY

Niemal każdy rodzic wie, że najlepsze zabawki dla dzieci to te, które zostały zrobione przez nie samodzielnie. Samodzielne robienie zabawek jest bardzo proste i z większością czynności maluch sobie poradzi. Z czego można zrobić zabawki dla dzieci? Zabawki DIY można zrobić z resztek tkanin lub ze starych ubrań, z masy solnej, z modeliny, a nawet z kartki papieru z bloku technicznego. Samodzielnie zrobione zabawki będą o wiele bardziej absorbowały uwagę dziecka, aniżeli zwykłe zabawki ze sklepu.


fot. materiały prasowe

artykuł Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.