10 pomysłów na karnawałowe przekąski

fot. mat.pras.

Przekąski, zakąski, przegryzki, to one są ważnym punktem karnawałowych spotkań. Przepisów na ich przygotowanie jest mnóstwo. Gdzie ich szukać?

Pomysły na karnawałowe przekąski powstały dzięki współpracy producenta szynek ZMP Hańderek,  znanego kucharza oraz blogerek kulinarnych. Z inspirującego spotkania powstał przewodnik po zakąskach, który udostępniony został również w wersji elektronicznej na stronie producenta.

Przekąski a’la MasterChef

Obejrzyjcie lub pobierzcie i wydrukujcie Karnawałowe Inspiracje z Wędlinami Hańderek, w którym znajdziecie mnóstwo przepisów na przekąski. Ich składnikami są wysokiej jakości wędliny. Ciekawe propozycje „przegryzek” to Szynka od Dziedzica z jajkiem w koszyku oraz Rolada z Kiełbasą Dymioną i karmelizowaną czerwoną cebulą – całe zestawienie jest w zasięgu każdego organizatora domowego przyjęcia. Smaczne zarówno na ciepło jak i na zimno urozmaicą bufet każdego spotkania towarzyskiego. W Inspiracjach znajdziecie także skomplikowane dania, które mogą stać daniami obiadowymi – na przykład aromatyczne gołąbki z kaszą jęczmiennej i Karczkiem Włoskim lub znakomitą przegryzkę w stylu włoskim – biscotti z Kabanosem. W przewodniku znajdziecie również dania, które serwować można do południa, w porze pierwszego lub drugiego śniadania są to: typowo francuski przysmak croque oraz mini zapiekanki z parówką z szynki, beszamelem i kalafiorem podawane w szklanych foremkach. W zestawie wielu przepisów coś dla siebie znajdą również amatorzy mocniejszych smaków – golonki w piwie.

Małe pyszności od blogerek kulinarnych

Czas poświęcony na przygotowanie domowych przekąsek nigdy nie będzie czasem zmarnowanym. Szczególnie, że pod ręką mamy kilkanaście sprawdzonych przepisów. Część z nich nie wymaga nawet zbyt dużego wysiłku, a efekt zaskoczy zaproszonych gości. W przewodniku swoje pomysły na przekąski zaprezentowały także blogerki kulinarne. Karnawałowe, wytrawne róże z Kiełbasą Krakowską i serem, roladki z Szynką Włoską, krokiety z parówką, a także Kabanosy w cieście francuskim, to zestaw obowiązkowy udanego balu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.