Pokonujemy zaskórniki

fot. Shutterstock

Białe i czarne grudki na skórze są nieestetyczne i wcale niełatwo się ich pozbyć. No… chyba że zastosujesz się do kilku istotnych rad. Wtedy sukces masz zapewniony.

Tekst: Lara Adamczyk. Konsultacja Dr Iwona Pniewska, Medix-Art-Derm w Warszawie

Niekiedy wystarczy odrobinę zmienić nawyki pielęgnacyjne, by zauważyć szybką poprawę wyglądu skóry. Ale nie w przypadku zaskórników. Ich obecność wynika z prostych błędów kosmetycznych, może być uwarunkowana genetycznie lub wynikać z poważniejszych problemów skórnych. Dlatego, zanim podejmiesz jakieś kroki, po pierwszą pomoc idź do dermatologa. Specjalista oceni, czy twoja cera wymaga leczenia farmakologicznego. Być może na pierwszy ogień pójdą preparaty hamujące łojotok i regulujące rogowacenie naskórka. Potem podejmij kompleksową terapię kosmetyczną. Zastosuj 3 kroki: wprowadź odpowiednią pielęgnację (z naszej listy), zainwestuj w fachowe zabiegi (znajdziesz je poniżej), a do tego wystrzegaj się pewnych wpadek pielęgnacyjnych. Powinno pomóc!

TO CI ZASZKODZI!

  • Wyciskanie zaskórników domowymi sposobami to zdecydowanie zły pomysł. Po pierwsze, nie uda ci się dobrze przygotować skóry do zabiegu. Po drugie, nie oczyścisz porów ze wszystkich zanieczyszczeń. Pozostałości staną się znakomitą pożywką dla bakterii, a w miejscu zaskórnika może powstać ropny stan zapalny.
  • Stosowanie wysuszających kosmetyków, nasilą produkcję łoju i tylko pogłębią problem.
  • Opalanie się na słońcu czy w solarium to kolejny błąd. Nawet, jeśli z początku wysuszy i pozornie wygładzi skórę, to z czasem produkcja łoju nasili się.

Te kosmetyki mogą ci się przydać:

Zaskórniki kosmetyki

Cały artykuł znajdziecie w ONLY YOU nr 3/2014:

ONLY YOU nr 3.2014

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.