Pokazy mody Project Fashion Day już 30 marca we Wrocławiu

fot. Project Fashion/Judyta Rybka

30 marca 2019 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja pokazów mody Project Fashion Day, której organizatorem jest agencja modelingowa SPOT Management. Jest to jedyna cykliczna impreza na Dolnym Śląsku, która prezentuje modę na wybiegu.

Celem wydarzenia jest prezentacja nowych kolekcji interesujących i niebanalnych marek modowych. Inicjatywa pokazuje to, co modowo dzieje się we Wrocławiu, ale także pozwala na prezentację projektantów z całej Polski, a nawet z zagranicy. Twórcy wydarzenia próbują na nowo zagospodarować niszę, jaka powstała na wrocławskim rynku eventów modowych, o ile bowiem w stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje sporo imprez targowych, to brak jest cyklicznie i regularnie organizowanych pokazów mody.

Komfortowo i ekologicznie

Podczas wiosennych pokazów zaprezentują się projektanci i marki dostępne w szerokiej sprzedaży. Zobaczymy m.in. wrocławską markę Pracovnia Ann & Maddie oferującą niebanalne, komfortowe i kobiece ubrania z wysokiej jakości bawełny. Kolejnym wystawcą będzie nowa marka Argument, produkująca ekskluzywne skórzane torby, realizująca ideę zero waste oraz promująca ekologiczne podejście do produkcji. Swoje niecodzienne podejście do mody zaprezentuje również projektantka Kamila Fyda-Sikorska, która tworzy unikatowe kapelusze. Zaprezentuje ona – w duecie z Małgorzatą Sidłowską z marki AMARANT – kolekcję utrzymaną w szarościach i granatach wzbogaconych turkusami, a to wszystko z dodatkiem intensywnego amarantu.

Project Fashion Day

Efektowne i unikatowe

Podczas pokazów zaprezentują się również projektanci tworzący ubrania unikatowe. Jest to utalentowana projektantka Katarzyna Dworecka, założycielka marki Mindless. Pokazuje modę kolorową, szaloną, pełną energii i ciekawych form przestrzennych. Zaprezentuje się również Laura Filip, świetna projektantka mająca swoją pracownię w Wiedniu, ubierająca polskie gwiazdy estrady. Laura Filip uczestniczyła w pokazach w Łodzi, Krakowie czy Koszycach, a jej kolorowe, efektowne kreacje są wykorzystywane w sesjach zdjęciowych znaczących magazynów mody.

Swoją obecność podczas pokazów Project Fashion Day zaznaczy również wrocławski projektant Kamil Hala. W marcu świętuje on dwa jubileusze: sześć lat działalności pracowni oraz jedenaście lat pracy twórczej. Kamil Hala zaprezentuje kolekcję ślubną oraz wieczorową.

Nie zabraknie również konkursów i niespodzianek przygotowanych przez partnerów wydarzenia: salon samochodowy VW Centrum Wrocław, wydawnictwo Bukowy Las, sklepy ogrodnicze Kwiaton, czy markę Martini. O stylizację włosów zadba salon fryzjerski Bołda Fryzjer Polski, zaś makijaże wykonają wizażystki z ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie.


fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.