Plus size to mój problem

sklep inernetowy size plus

Karko.pl sklep internetowy size plus

Z pewnością szanse kobiet puszystych na kupienie atrakcyjnej odzieży w Polsce są coraz większe, tym niemniej dostępność sklepów z taką odzieżą wciąż pozostawia wiele do życzenia. W wielkich galeriach handlowych nadal ze świeczką szukać sklepów, które oferują ubrania XL. Często też zdarza się, że ubrania te nie zaspokajają gustów klientek – są po prostu niemodne. To trzeba zmienić! Jak? Joanna Karkowska, właścicielka sklepu z odzieżą plus size, ma plan!

Osób w Polsce, które kupują odzież w większych rozmiarach nie jest tak mało, by nie byli niezauważeni przez producentów. Dlaczego zatem brakuje modnych ubrań w rozmiarze XL? – Nie ukrywam, że to dla mnie od dawna irytujący tematmówi Joanna Karkowska, właścicielka sklepu karko.pl oferującego odzież plus size. – Przeprowadziłam wiele rozmów z producentami, pytając ich o powody, dla których nie szyją swojej atrakcyjnej odzieży w większych rozmiarach i przeważnie odpowiedź jest jedna: jest to dla nich nieopłacalne. Muszę przyznać, że chociaż po części rozumiem te wyjaśnienia, to nigdy nie zgodzę się z taką teorią, bo byłoby to jak przyzwolenie na dyskryminację kobiet puszystych, do których zresztą sama należę.

Jak naprawdę wygląda asortyment popularnych sieciówek? W większości znajdziemy rozmiar XL, ale nie większy. W jednym z nich nawet jest specjalny dział ubrań dla puszystych. Tylko czy ktoś chciałby się w nie ubrać? Szare, worowate, nieciekawe, choć pewnie wygodne, ale to byłby koniec zalet. Kolejna sieciówkowa marka i kolejne rozczarowanie. Rozmiar XL? Oczywiście jest. Nawet całkiem zgrabna bluzka, ale chyba coś z nią nie tak… Po chwili już wiadomo. Rozmiar XL jest tylko teoretycznie, na metce, w rzeczywistości to raczej szczupła “elka”…

Brak ładnych ubrań plus size to jest też mój osobisty problemmówi pani Joanna. – Noszę rozmiar 50 i bardzo często miałam kłopot ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej odzieży. Wiem, co czuje kobieta, która znalazła dla siebie wymarzony ciuch i właśnie dowiedziała się, że w jej rozmiarze jest nieosiągalny. Wymarzyłam sobie na przykład, że na przyjęcie weselne wystroję się w modny kombinezon, w rezultacie okazało się to niemożliwe, musiałam zadowolić się sukienką.

Kobiety puszyste mają dokładnie takie same potrzeby i gusta, jak reszta pań – chcą wyglądać młodzieżowo, nowocześnie i modnie, przy tym często zależy im na zatuszowaniu pewnych mankamentów i podkreśleniu atutów figury. – Największe zapotrzebowanie zaobserwowałam na sukienki weselne i codzienne, kombinezony, ciekawe jeansy, odzież sportową, a także dopasowane żakietydodaje pani Joanna. – Mając tego świadomość, podjęliśmy decyzję o otwarciu sklepu. W ten sposób pragniemy pomóc naszym potencjalnym klientkom w zakupie odzieży, której noszenie będzie dla nich przyjemnością i podbuduje poczucie własnej wartości, co z kolei doda nam sił i pozwoli rozwinąć sklep.

Karko.pl oferuje odzież w rozmiarach 42-56. Są to sukienki, bluzki, tuniki, kombinezony, kardigany, kurtki, żakiety, a także modne jeans jegging, eleganckie rurki czy legginsy, czyli rzeczy najbardziej poszukiwane przez puszyste panie. Jednak otwarcie sklepu z odzieżą, która według producentów jest nieopłacalna to duże wyzwanie. Skąd bierze je pani Joanna? Z pewnością ma tę przewagę, że dobrze zna potrzeby kobiet puszystych, ale też ma doświadczenie w sprzedaży odzieży i wiele rozmów z klientkami na “koncie”. Nieustająco pogłębia tę wiedzę rozmawiając m.in. z blogerkami modowymi, z którymi utrzymuje stały kontakt.

Wiedza na temat potrzeb kobiet – to jedno, a realizacja – to drugie. By sklep funkcjonował, musi mieć dobre projekty. Skąd bierze je pani Joanna? – Często mam gotowe, ale bywa też tak, że uda mi się znaleźć producenta otwartego na moje sugestie. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe.

Okazuje się jednak, że to nie koniec trudności. Pani Joanna postawiła sobie za cel, by oferowana odzież była przystępna cenowo, ale jednocześnie dobrej jakości. Czy to się udaje? – Robimy wszystko, żeby się udawało. Z pewnością pomocne jest tu nasze doświadczenie. Jakość jest dla nas jednym z głównych priorytetów. Staramy się przy tym, by cena była nadal atrakcyjna, zdając sobie sprawę, że w ten sposób zdobędziemy więcej zadowolonych klientek. Te zresztą same podkreślają, że są w stanie za wymarzony ciuch odpowiednio zapłacić. Choć sklep jest czynny zaledwie od kilku tygodni, klientki do nas dzwonią. Jest wiele pytań i spore zainteresowanie. Z rozmów wynika, że potrzeby pań są duże i przed nami wiele pracy, aby im sprostać.

Pani Joanna jest otwarta na sugestie klientek i będzie starała się wzbogacić ofertę sklepu. – W tej chwili jesteśmy w trakcie rozmów z producentem wysokiej jakości bielizny dla kobiet puszystych. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie ona w sprzedaży w naszym sklepie – dodaje pani Joanna.

Dokonując zakupu w sklepie karko.pl, nowe klientki otrzymują 10% rabatu. Ponadto co tydzień odbywają się akcje promocyjne wybranych produktów, gdzie dodatkowo można otrzymać 10-procentowy rabat.

sklep karko.pl

sklep karko.pl

IMG_4184_2_(1280_x_1024)

 

Przeczytaj także

1 Comment

  • Polka napisał(a):

    Tam jeszcze nie robiłam zakupów, ale fajnym sklepem online jest tez maximomoda.pl. Jako plus size zawsze znajde tam cos dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.