Pij wodę z cytryną

Woda z cytryną a zdrowie

fot. Shutterstock

Ciepła woda z cytryną to idealny napój na dzień dobry. Cytryna jest dobrym źródłem witamin, a w kombinacji z wodą zyskuje dodatkowe walory. Wystarczy jedna szklanka dziennie. Oto powody, dla których warto pić wodę z cytryną.

Oczyszcza organizm z toksyn

Kwasy cytryny doskonale wpływają na perystaltykę jelit, pomagają usuwać z organizmu produkty przemiany materii, wzmacniają wydajność oczyszczania. Poranna szklanka wody z cytryną pomoże pobudzić też wątrobę do działania.

Wspomaga utratę wagi

W skórce owocu znajduje się pektyna, doskonałe źródło błonnika. Podczas procesu trawienia pektyna zamienia się w kleisty żel, zapobiegający zbyt szybkiemu wchłanianiu się cukrów przez organizm. Pektyna powoduje poczucie sytości nawet do 4 godzin po jej przyjęciu. Sok z cytryną sprawia też, że jedzenie jest łatwiej trawione.

Doskonale wpływa na cerę

Cytryna jest naturalnym środkiem antyseptycznym. Bogata w witaminę C działa odmładzająco na cerę, dodatkowo ją rozświetlając. Pomaga w zwalczeniu trądziku i wyprysków.

Pomaga na problemy z brzuchem

Jeśli cierpisz na niestrawność, zgagę czy wzdęcia, sok z cytryną pomoże wyeliminować przykre dolegliwości. Redukuje nadmiar kwasów.

Zwalcza infekcje gardła

Dzięki działaniu antybakteryjnemu cytryna pomaga zwalczyć ból gardła i zapalenie migdałów. Cytryna doskonale zbija też gorączkę.

Pomaga na reumatyzm

Woda z cytryną pomaga przy chorobach reumatycznych i schorzeniach stawów. Ma silne działanie moczopędne, pomaga więc wypłukiwać toksyny i bakterie z organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.