Pij kawę z czekoladą!

Pij kawę z czekoladą!

Fot: Photogenica

Jak się okazuje, warto pić kawę z czekoladą. Naukowcy odkryli, że polepsza ona samopoczucie i podwyższa stopień koncentracji.

Słodka kawa z czekoladą ma więcej kalorii niż kawa tradycyjna, może jednak poszczycić się wyjątkowymi zaletami. O tym, że warto ją pić, napisali naukowcy z amerykańskich uniwersytetów Georgia i Clarkson. Opublikowali niedawno wyniki swoich badań nad kawą. Zaproszeni uczestnicy codziennie dostawali (losowo) do picia: gorącą czekoladę, kawę z czekoladą, kawę bez czekolady i placebo (kawę bezkofeinową bez czekolady). Przez rok, w regularnych odstępach czasu, badano sprawność ich funkcji kognitywnych: logiczne myślenie, orientację w przestrzeni, mowę i zdobywanie nowych umiejętności. Prezentowano im ciąg liter, a badani musieli zanotować każdy przypadek, kiedy litera A występowała po literze X. W ciągu cyfr mieli wskazać nieparzyste, byli proszeni też o odejmowanie liczb w pamięci. Naukowcy zuważyli, że osoby pijące kawę z czekoladą mają najlepsze wyniki oraz lepsze ogólne samopoczucie.

Jak spekulują autorzy badań, czekolada łagodzi poczucie niepokoju, które wywołuje kawa, i stanowi czysty zastrzyk energii. Czekolada wspomaga też przepływ krwi w mózgu, pozytywnie wpływając na koncentrację i uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.