Piękne włosy na wiosnę

fot, mat. pras. Experto Color CeCe of Sweden

Piękne włosy na wiosnę? Każda z nas o tym marzy. Jak to osiągnąć? Skorzystajmy z paru podpowiedzi. 

Najważniejsze jest oczywiście strzyżenie. Ale nie byle jakie. Jego wartość podkreśla Paweł Matracki, fryzjer i stylista, Mistrz Świata fryzjerstwa, ambasador marki BIOVAX i L’biotica Professional Therapy. Podczas każdego strzyżenia ważna jest technika, precyzja, znajomość anatomii włosa i zależności pomiędzy tymi poszczególnymi składowymi sukcesu, którego wymiarem jest piękna naturalnie wyglądająca fryzura. Oczywiście są żelazne zasady, o których nie należy zapominać. Dobierając fryzurę w pierwszej kolejności określamy strukturę włosa, jego grubość, ilość, kierunek wzrostu łodyg włosowych i ich aktualny stopień uszkodzeń, musimy dobrze poznać historię wcześniejszych zabiegów, szczególnie chemicznych, gdyż mają one znaczący wpływ na strukturę włosów. Następnie ustalamy właściwą fryzurę uwzględniając kształt twarzy, proporcję sylwetki i na końcu dobieramy odpowiednie narzędzia. A wracając do zasad to czego nie powinniśmy, to cieniować i degażować cienkich włosów, zapominać o tym, że cienkie włosy wolą krótkie fryzury, gdyż ten rodzaj cięcia dodaje fryzurze objętości, pamiętajmy, że do podkreślenia skrętu na włosach kręconych warto użyć brzytwy, że grzywka optycznie skraca twarz.

Podstawą naturalnych fryzur są zawsze zdrowe włosy. Zdrowy włos to taki, którego łuska włosowa jest domknięta, a struktura wygładzona, dzięki czemu odbijające się na jego powierzchni światło nadaje idealny połysk. By osiągnąć taki efekt w pierwszej kolejności musimy zadbać o właściwą pielęgnację.

Co nam się przyda? Dobre kosmetyki.  Śmiało można polecić takie marki jak Biovax, Bioxine, Il Salone Milano, ale tak naprawdę jest ich o wiele więcej. Świetne są też kosmetyki do włosów Joanna czy Farmona. Włosom, jak i skórze głowy robi dobrze masaż. A do tego polecamy specjalną szczotkę, na przykład jedną z tych od Michel Mercier. Można ją dobrać zależnie od typu włosów. Pomysłowym i funkcjonalnym gadżetem są też turbany na głowę, które zwiększają działanie kosmetyków pielęgnacyjnych, na przykład Biovax Hair Spa TermoCap. I pamiętajmy. W pielęgnacji włosów ważna jest systematyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.