Perfumy dopasowane do znaku zodiaku? Podpowiadamy, jak to zrobić!

fot. mat.pras.

Wiele kobiet, jak i mężczyzn doskonale wie, jak trudne mogą być poszukiwania idealnych perfum, które najlepiej podkreślą naszą osobowość i temperament. Jeśli również potrzebujesz źródła inspiracji, zainteresuj się nutami zapachowymi polecanymi określonym… znakom zodiaku.

Baran, Byk i Bliźnięta

Osoby spod znaku Barana są uznawane za dość temperamentne – cechują się niezależnością oraz śmiałością. Ich osobowość świetnie podkreślą perfumy o aromatach leśnych i ziołowych oraz zdecydowane zapachy o kwiatowych, owocowych i orzeźwiających nutach.

Zmysłowe i uwodzicielskie Byki zazwyczaj dobierają swoje perfumy bardzo starannie, dlatego z myślą o nich stworzono zapachy będące esencją klasyki i luksusu, takie jak Ralph Lauren https://tagomago.pl/producent/93/ralph-lauren/ . Bez obaw mogą one sięgać też po eleganckie perfumy o aromacie róży, jaśminu, werbeny lub fiołka.

Bliźnięta natomiast, naturalnie obdarzone ogromną ciekawością świata, z reguły nie przywiązują się do jednego zapachu. Często wybierają perfumy kierując się aktualną modą, przy czym do ich ulubionych aromatów należą niebanalne i wyrafinowane aromaty z wyraźną nutą kwiatową lub owocową.

Rak, Lew i Panna

Raki to osoby naturalne, delikatne i pełne emocji. Najczęściej poszukują perfum, które będą tworzyć harmonijny duet z ich wnętrzem, i pozostają im wierne przez długie lata. Wrodzoną elegancję Raków doskonale podkreślają lekkie, tajemnicze akordy o delikatnym kwiatowym aromacie, choć czasem lubią one otulić się nieco głębszym i intensywniejszym zapachem.

fot.mat.pras.

Z kolei Lwy lubują się w ekskluzywnych i modnych aromatach. Ich naturalny urok i niewymuszoną elegancję świetnie oddadzą zmysłowe perfumy o korzennym, gorzkawym zapachu, doprawione wyraźną egzotyczną nutą.

Natomiast Panny z reguły nie lubią zwracać na siebie uwagi. Snu z powiek nie spędza im też pogoń za nowościami, dlatego idealny zapach dla nich to połączenie naturalności i świeżości z dodatkiem słodyczy.

Waga, Skorpion i Strzelec

Wagi, świadomie wykorzystujące swój wrodzony urok, chętnie otulają się zapachami podkreślającymi naturę kusicielki. W związku z tym powinny one sięgać po intrygujące, jak również nieco nostalgiczne perfumy o wyrafinowanym, kwiatowo-aldehydowym aromacie.

Z kolei zagadkowe, niebanalne zapachy będą świetną propozycją dla Skorpionów. Osoby spod tego znaku, cechujące się wręcz nieprzeniknionym wnętrzem, chętnie sięgają po lekko gorzkawe zapachy o orientalnym aromacie, które cudownie oddziałują na zmysły.

fot.mat.pras.

Jeśli zaś szukamy perfum dla osób spod znaku Strzelca, skupmy się na pogodnych, optymistycznie nastrajających zapachach z dominującą nutą kwiatowo-owocową. Strzelce nie stronią jednak też od perfum o korzennym i piżmowym aromacie, które podkreślają ich żywiołowość.

Koziorożec, Wodnik i Ryby

Jako że Koziorożce potrafią przywiązać się do zapachu na wiele lat, cenią przede wszystkim trwałe, klasyczne i niezbyt ciężkie perfumy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą aromaty kwiatowe lub korzenno-orientalne.

Osoby spod znaku Wodnika nierzadko dokonują decyzji zakupowych pod wpływem chwili. Pociągają je zarówno klasyczne propozycje, jak i prowokacyjne, apetyczne oraz intrygujące hity danego sezonu.

Ryby natomiast bardzo chętnie podkreślają swoją wrodzoną delikatność i subtelność. Te cechy znakomicie oddadzą zapachy chyprowo-pudrowe lub kwiatowe o lekko słodkim aromacie.