Peeling wodno-tlenowy, czyli odpowiedź na potrzeby cery problematycznej

fot. mat.pras.

Peelingi wykonywane w salonach urody kojarzą się często z mechanicznym bądź chemicznym złuszczaniem naskórka. A jak wiadomo, nie każda osoba może skorzystać z takich zabiegów. Na szczęście posiadacze cery wrażliwej, naczyniowej lub alergicznej nie muszą całkowicie zrezygnować z kuracji tego typu. W takich okolicznościach świetnym rozwiązaniem okazuje się peeling wodno-tlenowy, czyli oxybrazja.

Cera problematyczna nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do wykonywania różnych kuracji kosmetycznych. Niektóre zabiegi są wręcz tworzone z myślą o pielęgnowaniu czy oczyszczaniu skóry wrażliwej lub naczyniowej. Tak jest m.in. w przypadku peelingu wodno-tlenowego, który polega na delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Z tej metody może skorzystać praktycznie każdy, gdyż wykonanie oxybrazji nie grozi wystąpieniem podrażnień bądź zaczerwienień. Ponadto, taką odmianę peelingu da się połączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, co pozwala na dodatkowe spotęgowanie efektów końcowych terapii gabinetowej.

Oxybrazja w praktyce – przebieg zabiegu

Powszechna dostępność oxybrazji nie wzięła się z niczego. W przypadku tej metody oczyszczanie i delikatne złuszczanie skóry odbywa się przy użyciu urządzenia ze specjalną dyszą. Wspomniana aparatura emituje strumień soli fizjologicznej za pomocą sprężonego tlenu. Do przeprowadzenia kuracji wykorzystywane są więc naturalne, całkowicie obojętne dla organizmu składniki. Ponadto, sama dysza nie ma kontaktu ze skórą w obszarze zabiegowym, co dodatkowo sprawia, że oxybrazja jest w pełni sterylną metodą. W ramach peelingu wodno-tlenowego kosmetolog może również delikatnie oczyścić okolice poddawane kuracji, np. za pomocą satynowego mleczka, a także nałożyć krem odpowiedni dla potrzeb cery konkretnej osoby.

Działanie soli fizjologicznej i sprężonego tlenu

Jakie efekty można uzyskać dzięki wykonaniu peelingu wodno-tlenowego? Oxybrazja zapewnia nie tylko usunięcie zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka w obszarze zabiegowym, ale też zdecydowane zredukowanie bakterii beztlenowych, które przyczyniają się do powstawania zmian trądzikowych. Ponadto, ta metoda słynie z tego, że wpływa na szybsze złagodzenie i zniknięcie podrażnień oraz pobudzenie naturalnych procesów, odpowiedzialnych za regenerację skóry. Dzięki temu po wykonaniu oxybrazji obszar zabiegowy staje się oczyszczony, nawilżony i lepiej dotleniony, co objawia się m.in. efektem promiennej cery.

fot. mat.pras.

Ilu spotkań w gabinecie potrzeba, aby osiągnąć wspomniane rezultaty? Wszystko zależy tutaj od tego, jakiego rodzaju problemy skórne mają zostać zniwelowane, a także od typu cery czy trybu życia osoby, która korzysta z oxybrazji. Zazwyczaj przyjmuje się jednak, że w ramach jednej kuracji wykonywanych jest od 3 do 5 powtórzeń peelingu wodno-tlenowego. Takie spotkania są przeprowadzane w 2-tygodniowych odstępach – aż do momentu uzyskania zadowalających rezultatów. Co ciekawe, oxybrazję można też wykonać jednorazowo, np. przed ważnym wydarzeniem. W takich okolicznościach omawiana metoda pozwoli na szybkie odświeżenie i zrewitalizowanie skóry.

Peeling wodno-tlenowy w połączeniu z innymi metodami

Jedną z zalet oxybrazji jest fakt, że zdecydowanie się na serię takich zabiegów nie wyklucza skorzystania z dodatkowych metod gabinetowych. W niektórych przypadkach wskazane jest wręcz połączenie peelingu wodno-tlenowego z innymi kuracjami kosmetycznymi, m.in. infuzją tlenową, mikrodermabrazją czy sonoforezą. Co więcej, oxybrazja świetnie przygotowuje obszar zabiegowy do aplikacji różnych preparatów ze składnikami odżywczymi. Dzięki zastosowaniu tej metody skóra zdecydowanie lepiej wchłania kosmetyki, które są wykorzystywane podczas bardziej złożonych kuracji pielęgnacyjnych.

Informacje na temat peelingu wodno-tlenowego zaczerpnięto ze strony gabinetu kosmetycznego Qclinique.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.