Praca nad kosmetykami z borowiną i solanką

borowina.m

Dobroczynne działanie połczyńskiej borowiny i solanki znają nie tylko kuracjusze z Polski, ale także goście z zagranicy, którzy do domu wracają z połczyńskimi kosmetykami w walizce. Olejek do ciała, lecznicze mydło, sól do kąpieli i maseczka do twarzy to unikatowe połączenie wyjątkowej mocy borowiny i leczniczej solanki, które w domowej łazience są namiastką uzdrowiskowych kuracji.

Kosmetyki w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk (PGU) sprzedają się tak dobrze, że zapadła decyzja o opracowaniu kosmetyków na bazie borowiny i solanki.

To właśnie ogromne zainteresowanie kuracjuszy kosmetykami, które produkowane są na tym, co w naszym uzdrowisku najcenniejsze, czyli leczniczej borowinie i wodzie solankowej sprawiło, że postanowiliśmy wejść na rynek z nową linią kosmetyków – mówi Eugeniusz Stain wiceprezes zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A

Połczyńska borowina ma markę jednej z najlepszych w całej Europie Środkowej. Zawiera w sobie enzymy, białka, żywice i dużą ilość soli, które w miejscu okładanym borowiną dają wysoką temperaturę ok. 40-42 st. C, co powoduje, że organizm poddawany jest zjawisku dializy. Organizm wchłania wszystkie wartościowe składniki z borowiny i jednocześnie oddaje toksyny. Solanka z połczyńskich ujęć dzięki dużemu stężeniu naturalnych składników mineralnych takich jak sód, wapń, magnez, jod, chlorki i siarczany, ma doskonałe właściwości lecznicze, działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry, przez co zwiększa jej ukrwienie i usprawnia procesy miejscowej przemiany materii. Między skórą a solanką zachodzi wymiana jonów – w ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn i złogów oraz wchłania cenne pierwiastki. Z zabiegów z borowiną i solankowych kąpieli kuracjusze korzystają na miejscu w uzdrowisku. Kosmetyki oparte na ich bazie to możliwość kontynuowania terapii po powrocie do domu.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój już wybrało doświadczonego partnera specjalizującego się w produkcji kosmetyków, który we współpracy z Polską Grupą Uzdrowisk wyprodukuje nową linię kosmetyków opartą na tych cennych, naturalnych składnikach. Nasz partner  posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji typu Private Labels oraz zaawansowanych usługach B2B, jest producentem kilku  marek własnych oraz prowadzi produkcję dla wielu znanych firm kosmetycznych. Kadra firmy składa się z ekspertów i badaczy Politechniki Wrocławskiej, z doświadczeniem zdobytym we współpracy z wiodącymi markami kosmetycznymi na świecie, co daje nam gwarancję jakości naszych produktów oraz satysfakcję naszych klientów.

W laboratoriach trwają prace nad unikatowymi recepturami, według których będą produkowane kosmetyki oparte na tym, co w naturze najlepsze, na biologicznie czynnych składnikach, jakimi są nasza borowina i solanka – zapewnia Eugeniusz Stain.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.