Bransoletki służące do lokalizacji

bransoletka

fot. mat. prasowe

Wakacje to czas, w którym notuje się najwięcej zaginięć dzieci. Pochłonięci widokiem nowych miejsc i atrakcjami możemy się nawet nie zorientować, kiedy maluch zniknie z zasięgu naszego wzroku. Firma Bluon wprowadziła do sprzedaży bransoletki pozwalające na szybką lokalizację.

Jak działa opaska Bluon.me?

Po założeniu bransoletki należy ją zsynchronizować ze swoim komputerem lub smartfonem, wchodząc na podaną na opasce stronę. Telefony komórkowe z aktywowaną technologię NFC wystarczy zbliżyć do opaski z odblokowanym ekranem. Niepotrzebna jest żadna aplikacja, tylko połączenie z internetem. Bransoletka nie potrzebuje baterii, karty SIM czy opłaty abonamentowej.

Co zrobić, gdy dziecko się zgubi?

W przypadku zaginięcia zbliżenie bransoletki do jakiegokolwiek telefonu spowoduje uruchomienie alertu – na wszystkie połączone z opaską urządzenia zostanie wysłana informacja o dokładnej lokalizacji zagubionego dziecka, a wraz z nią najkrótsza trasa dojazdu. Dodatkowo, jeśli w pobliżu znajduje się jedna z ponad pięćdziesięciu tysięcy kamer internetowych na świecie, za pomocą strony Safeguard można sprawdzić w czasie rzeczywistym, co dzieje się w miejscu pobytu naszego malucha.

Praktyczna wielofunkcyjność

Opaski bluon.me są wodoodporne, co znacznie ułatwia ich utrzymanie w czystości, i dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych. Rozmiar bransoletek jest uniwersalny, odpowiedni zarówno dla dzieci w pierwszym, jak i dwunastym roku życia. Na odwrocie znajduje się instrukcja obsługi w języku angielskim, co może być przydatne np. podczas wczasów za granicą. Opaski Bluon.me z powodzeniem sprawdzają się także w przypadkach poszukiwań zaginionych osób starszych czy zwierząt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.