Okulary Ray-Ban – jak rozpoznać podróbkę?

okulary Ray-Ban

fot. materiały partnera

Ray-Bany to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych marek okularów przeciwsłonecznych. To marka nie tylko modna, ale i cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwalają redukować odblaski, zwiększają jasność widzenia i kontrast obrazu, a przy tym wpływają na zmniejszenie zmęczenia oczu. Niestety, jak większość marek premium, także i Ray-Bany nie ustrzegły się przed oszustami sprzedającymi pod szyldem marki podróbki, które z oryginalnymi Ray-Banami nie mają zbyt wiele wspólnego. Jak je rozpoznać?

 

  1. Włochy czy Chiny?
  2. Logo Ray-Ban
  3. Zawartość pudełka
  4. Jakość przede wszystkim

 

Włochy czy Chiny?

Marka Ray-Ban pochodzi z Włoch i rzeczywiście właśnie tam produkowana jest znacznie większa część okularów. Producent ma jednak fabryki także w Chinach, gdzie produkuje się kilka modeli i robi się to tylko tam. Nie można więc uznać, że napis “made in China” natychmiast klasyfikuje okulary jako podróbki, ponieważ to nieprawda. W ocenie trzeba autentyczności produktu trzeba się kierować innymi wyznacznikami.

Logo Ray-Ban

Okulary Ray-Ban najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach (także w internecie, np. https://www.twojesoczewki.com/104-okulary-przeciwsloneczne-ray-ban). Jeśli jednak nie jest w 100% pewny miejsca zakupu, przyjrzyj się samym okularom, a dokładniej logotypowi marki. Logo Ray-Ban na oryginalnych produktach znajduje się w co najmniej kilku miejscach. Zawsze znajduje się ono na soczewkach i zausznikach. W przypadku soczewek, napis jest najczęściej wytłoczony na lewej, zaraz obok zawiasu, na prawie natomiast powinien pojawić się w górnym rogu. W przypadku wersji z polaryzacją napis powinien brzmieć “Ray-Ban P”. Oprócz tego na soczewce znajduje się także naklejka z logo, umieszczone tam w oparciu o technikę statyczności. Jeśli zauważysz resztki kleju, oznacza to, że masz do czynienia z podróbką. Jeśli okulary są wyposażone w noski, to także na nich powinno się pojawić logo RB. Ponadto, po wewnętrznej stronie lewego zausznika powinna pojawić się informacja o modelu i rozmiarze okularów.

okulary Ray Ban

fot. materiały partnera

 

Zawartość pudełka

Jak każda marka premium, również Ray-Ban dba o spójną prezentację produktów. Okulary zakupione w sprawdzonym sklepie takim jak twojesoczewki.com zawsze będą zapakowane w ten sam sposób. Na początku powinieneś zobaczyć srebrne tekturowe pudełko z logo RB, z boku natomiast powinna znajdować się etykieta z kodami kreskowymi. Futerał najczęściej w dotyku przypomina prawdziwą skórę, natomiast każdy – niezależnie od modelu okularów, do których jest dołączony – ma charakterystyczny złoty stempel marki w przodu z napisem „100% ochrony UV – okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban od Luxottica”. Jedynie w przypadku okularów dziecięcych zamiast futerału może pojawić się specjalny woreczek na okulary. W opakowaniu koniecznie powinna znajdować się markowa chusteczka do czyszczenia okularów (zawsze ma logo, podróbki najczęściej go nie mają). Oprócz tego w opakowaniu powinna się znajdować broszurka, której nie można jednak uznawać za potwierdzenie autentyczności okularów. Warto sprawdzić, czy nie ma w niej błędów ortograficzny albo błędów rzeczowych – w takim przypadku również można podejrzewać podróbkę.

Jakość przede wszystkim 

https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne to szansa na bezpieczne i sprawdzone zakupy. Niezależnie od miejsca zakupu, przyjrzyj się jednak jakości produktu. Ray-Ban to marka, która słynie z niezwykłej precyzji, dokładności i troski o swoje produkty. Jeśli okulary sprawiają wrażenie mało solidnych, warto się nad nimi zastanowić. Pamiętaj jednak, że nie we wszystkich modelach RB używa się obecnie szklanych soczewek.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.