Mr Mature: Męskie okulary przeciwsłoneczne na lato 2018

 

Okulary to dziś biżuteria, bo nie tylko chronią nasz wzrok, ale mają być też ozdobą. Dziś chciałbym wam podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając je, i zaproponuję kilka ciekawych, modeli.

Wybierając okulary zwykle kierujemy się ich wyglądem. Stajemy przed lustrem, zakładamy i oceniamy, czy wyglądamy w nich źle, dobrze czy bardzo dobrze. Jak już znajdziecie te wyjątkowe okulary proponuję, byście przed zakupem sprawdzili, czy są bezpieczne. Najważniejsze, żeby wartość filtrów w szkłach wynosiła 400, czyli UVA i UVB 400. Jest jeszcze coś takiego, jak stopień zaciemnienia szkieł o wartościach od 0 do 4. Nie należy stopnia zaciemnienia mylić z filtrami. Zaciemnienie dotyczy tylko zabarwienia szkła na ciemniejsze lub jaśniejsze.

Można również zapytać sprzedawcę, czy jest szansa na powłokę antyrefleksyjną albo polaryzację. Antyrefleks sprawia, że oko mniej się męczy, ponieważ niweluje odblaski z otoczenia, a polaryzacja polaryzuje światło, które wpada przez okulary do naszego oka. Mając na nosie okulary z polaryzacją możemy zobaczyć dużo więcej niż w tych bez polaryzacji, np dno jeziora, na które patrzymy z brzegu. Bez polaryzacji zobaczymy taflę wody, od której odbija się światło. W salonach często można spotkać testery przy pomocy których, łatwo odróżnić okulary z polaryzacją i bez polaryzacji. Są to specjalnie przygotowane obrazki z „ukrytymi” elementami np. palmami itp. Patrząc na obrazek zarówno bez okularów, jak i przez okulary bez polaryzacji, nie widzimy ukrytych obrazów. Patrząc przez okulary z polaryzacją, dostrzeżemy niewidoczne gołym okiem elementy.

Dziś pokażę kilka propozycji okularów mało znanych w Polsce, które zrobiły na mnie wrażenie, zarówno jakością, jak i dizajnem. 

Kirk&Kirk, model Max w kolorze Midnight. Lekkie, akrylowe okulary, które dzięki dodanemu brokatowi wyglądają intrygująco. Cena 1984 zł.

Masunaga, model Swing. Japoński design i precyzja wykonania widoczna jest w każdym detalu tej ekskluzywnej oprawy. Cena 2584 zł.

Wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne Atria z kolekcji japońskiej marki Masunaga powstały przy współpracy z projektantem Kenzō Takada. Małe dzieła sztuki, tak jak jego perfumy. Cena 2984 zł.

Talla eyewear to marka dla gentlemanów. Okulary przeciwsłoneczne Sunrise są w kształcie prostokąta, inspirowane latami 90. z nowoczesnym twistem. Cena 1199 zł.

Model Alton marki Kirk&Kirk, dzięki uniwersalnemu kształtowi, pasuje zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Każda para jest ręcznie wykonana we Francji z akrylu. To właśnie dzięki jego zastosowaniu okulary są bardzo lekkie i niezwykle wygodne. Cena 1984 zł.

Okulary Canopus to coś dla mężczyzn, którzy chcą zaznaczyć swoją wyjątkowość. Ich design i jakość docenił np. Cristiano Ronaldo. Model pochodzi z kolekcji Masunga x Kenzo Takada. Cena 2984 zł.


tekst Mr Mature

zdjęcia Leszek Bosak 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.