Obozy letnie 2019. Zapewnij dziecku dobrą zabawę!

Wakacje dla dzieci i młodzieży trwają aż dwa miesiące, a to sporo czasu, więc nie każdy rodzic może spędzić ze swoimi dziećmi cały ten czas. Warto więc zapewnić pociechom różne atrakcje, żeby się nie nudziły i mogły rozwijać swoje pasje.

Wakacje na obozie wśród rówieśników to doskonała okazja na naukę samodzielności oraz poznanie innych osób. To podczas wakacji rodzą się nowe zainteresowania i zawiązują nowe przyjaźnie, które często trwają przez wiele lat. Jeśli dobrze znamy swoje dziecko i wiemy, co je interesuje i cieszy, wybierzmy najlepszą dla niego opcję. Nie zmuszajmy jednak dziecka do konkretnego wyjazdu, lecz wspólnie ustalmy, w jaki sposób chciałby spędzić wakacje.  

Niesamowita przygoda – survival pod namiotami

Survival to umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu, a w wydaniu wakacyjnych atrakcji nauka przetrwania w trudniejszych niż zazwyczaj warunkach. Jest to jedna z atrakcji, którą można zapewnić młodym, odważnym chłopcom, choć bywają również ambitne i śmiałe dziewczynki, które chcą doświadczyć takiej niezwykłej przygody. Zajęcia na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody oraz aktywność fizyczna – biegi na orientację, podchody czy inne zajęcia wymagające sprawności to znakomita zabawa. Wszystkie zabawy i ćwiczenia pozwolą rozwijać kondycję, zmysł obserwacji i zręczność. Noclegi pod namiotami i wieczorne ogniska na terenie ośrodka Jantar nad morzem stanowią dodatkową atrakcję.

Zajęcia sportowe na wakacjach

Niektórzy młodzi ludzie uwielbiają sport i z przyjemnością  biorą udział we wszelkich zajęciach ruchowych. Camp sportowy to najlepszy sposób na relaks dla dynamicznych i aktywnych fizycznie osób. Zapewnienie odpowiedniej codziennej dawki ruchu dla dzieci i młodzieży ma pozytywny wpływ na ich rozwój fizyczny, zapewnia energię oraz dobre samopoczucie. Rozmaite gry zespołowe, wyścigi, podczas których dzieci uczą się rywalizacji  oraz zabawy na plaży, sali sportowej czy orliku to idealny sposób na spędzenie wakacji dla aktywnych. Zmęczenie fizyczne poprawia krążenie krwi, dotlenienie organizmu oraz pozwala na pełen relaks, co zmniejsza poziom stres i ma pozytywny wpływ na rozwój każdego dziecka.

Radość z odkrywania, czyli wakacje dla ciekawych świata

Niektóre dzieci rodzą się z duszą odkrywcy, podróżnika lub naukowca. Pragną poznać otaczający go świat, a następnie zobaczyć co kryje się dalej – za horyzontem, jeziorem czy wzgórzem. Camp Odkrywca to kolonie dla wszystkich dzieci spragnionych przygód i poznawaniu nowych lądów. Wspólne poszukiwanie skarbów, biegi na orientację i umiejętność posługiwania się mapą, a także zaspokojenie wrodzonej ciekawości dziecka – to główne cele na tym campie. Warto zachęcić do udziału w nim również spokojniejsze dzieci, onieśmielone obecnością innych. Umiejętność współdziałania w grupie to cenna umiejętność , która przyda się każdemu w późniejszym dorosłym życiu. Radość z poznawania nowych miejsc, zachwyt nad niezwykłymi zjawiskami przyrodniczymi oraz nauka poprzez poznawanie – wszystko to w ośrodku położonym blisko plaży w nadmorskiej miejscowości Jantar. Więcej opcji tematycznych znajdziemy na stronie https://camport.pl/campy-lato-2019


fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.