nuev® – ochrona przed smogiem

fot. mat.pras.

Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiającą przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metal screen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nuev® – przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.

Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.

Efekty działania smogu nie muszą być od razu widoczne na naszej skórze. Gdy obserwujemy, że nasza skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle, a podrażnienia pojawiają się częściej i są trudniejsze do wyleczenia – to może być sygnał, że powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę” – mówi dr Izabela Zawisza, założycielka marki nuev.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regencji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nuev® Chitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.

Wyjątkowy składnik

Krem zawiera wyjątkowy składnik – nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.

  • Innowacyjny Metalscreen Chitathione – wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się
    w głąb skóry.

  • Wzmacniająca prowitamina E – działa antyzmarszczkowo i odmładzająco.

  • Odbudowujący olejek z pestek winogron – odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco.

  • Nawilżający olejek z pestek moreli – zmiękcza i ujędrnia.

  • Naturalne emolienty z certyfikatem – najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry.

  • Filtry przeciwsłoneczne SPF 15

Cena kremu 40 zł/50 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.