Nowoczesne rozwiązania w kosmetyce estetycznej

Depilacja laserem diodowym

fot. materiały prasowe

Ze względu na fakt, że dbanie o wygląd to dla znacznej liczby osób nieodłączny element codziennej higieny, rynek artykułów i usług kosmetycznych nieustannie poszerza swoją ofertę o nowatorskie rozwiązania w zakresie szeroko rozumianej pielęgnacji ciała.

Gładka, nawilżona, jędrna i odżywiona skóra jest nie tylko niewątpliwym atrybutem kobiecości, ale również świadectwem higienicznego trybu życia. Z tego też powodu szczególnym zainteresowaniem cieszą się nie tylko zabiegi kosmetyczne mające oczyścić i odżywić skórę twarzy i ciała, ale również bezpieczne i bezbolesne sposoby depilacji, które dają możliwie trwałe efekty.

Nowe rozwiązania w zakresie metod depilacji

Skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia jest jednym z najpopularniejszych rodzajów zabiegów kosmetycznych, jakim poddaje się znaczna liczba kobiet, a także rosnąca rzesza mężczyzn. Na rynku usług kosmetycznych pojawiły się nowe metody depilacji opierające się na nowatorskich rozwiązaniach.
Do najnowszych rozwiązań w tym zakresie należy urządzenie IPL, które określane jest niekiedy jako laser, choć w istocie jest lampą ketonową. Tego rodzaju urządzenie pozwala na usuwanie owłosienia w warunkach domowych, aczkolwiek nie jest laserem sensu stricte.

Selektywna fototermoliza, czyli jak działa laser diodowy

Swoistym novum w kosmetologii jest zastosowanie w depilacji lasera diodowego LightSheer Duet należącego do grupy urządzeń medycznych. Laser diodowy – jako jedyne, dostępne aktualnie na rynku urządzenie – zapewnia trwałe usunięcie zbędnych włosków.
Działanie lasera opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Polega ono na przenikaniu promieni lasera do mieszka włosa i zamianie znajdującej się w nim melaniny (barwnika) na ciepło niszczące macierz włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost. O depilacji laserowej możesz dowiedzieć się więcej od ekspertów – sprawdź laserowe usuwanie włosów Warszawa.
Skuteczność działania lasera zależy przede wszystkim od ilości melaniny we włosie – włosy ciemne, twarde i grube, posiadające znaczne ilości melaniny są najbardziej podatne na działanie lasera. Jasne włosy nie poddają się działaniu lasera, dlatego metoda jest rekomendowana osobom o ciemnych włosach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.