Nowinki, które zmienią nasze życie

Nowinki, które zmienią nasze życie

Fot: Shutterstock

Jakie nowinki technologiczne zmienią nasze życie w 2017 roku? Wybieramy najciekawsze urządzenia zaprezentowane na Targach Consumer Electronic Show.

Jak co roku na targach zaprezentowano najnowsze gadżety i technologie, które w nadchodzących miesiącach każdy będzie mógł mieć we własnym domu. Jakie były te najciekawsze?

Inteligentne lustro

Inteligentne lustro HiMirror oceni kłopoty z cerą. Odczyta stopień jej nawilżenia, wydzielania sebum, potencjalne zmiany trądzikowe, poda ci prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień i prędkość powstawania zmarszczek. Będzie też oceniać skuteczność kosmetyków, których używasz, i dawać rady, które z nich są dla ciebie dobre, a które nie.

Monitor ciąży

Jest mały i wygodny w użyciu. Wystarczy, że przyczepisz go za pomocą specjalnych plastrów do brzucha. Monitor Bloomlife przeznaczony jest dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Powstał z myślą zwłaszcza o debiutujących mamach, które jeszcze nie do końca wiedzą, jak interpretować sygnały ciała. Monitor ma mierzyć odczuwane skurcze, oceniać ich rodzaj (czy są fałszywe, czy może powinnaś jechać do lekarza). Podaje wartości parametrów życiowych dziecka, jak tętno i ciśnienie.

The Nemonic Mangoslab, czyli rewolucja dla biura

Małe samoprzylepne karteczki to jeden z podstawowych elementów funkcjonowania biura. Upgrade karteczek ma zapewnić Nemonic Mangoslab, specjalna drukarka, na której wydrukujesz samoprzylepną karteczkę z odpowiednią wiadomością. Możesz zrobić to nawet z domu, za pomocą smartfona, który przekaże wiadomość do biura i wydrukuje ją od razu w wybranej przez ciebie czcionce. Niestety Nemonic nie przyklei nam jej na biurku czy ramie monitora. Przynajmniej jeszcze nie.

Stałe połączenie z domem

Smartfon lub tablet i połączenie z Internetem. Dzięki tym narzędziom teraz łatwo połączysz się z inteligentnymi urządzeniami w domu: zapalisz światło, włączysz ogrzewanie przed powrotem z pracy nalejesz wody do wanny. Wystarczy jeden pilot, Smart Remote, który podobno współpracuje z 25 tys. różnych urządzeń, obsługuje też aplikacje takie jak Apple TV, SONOS czy Nest. Fajne, o ile twoje urządzenia w domu są inteligentne.

Kontrola powietrza Wair

Gadżety fitness nie są niczym nowym. Wair skupia się jednak bardziej nie na tobie, ale na tym co dookoła ciebie, w szczególności na jakości powietrza. Wair wygląda jak zwyczajna apaszka, w rzeczywistości jednak to skomplikowany mechanizm oczyszczający powietrze dookoła. To szczególnie ważny gadżet w wielkich miastach, gdzie zanieczyszczenie przekracza normę o kilkaset, a nawet kilka tysięcy procent. A ponieważ ostatnio dużo słyszymy o smogu w Krakowie, Warszawie i innych polskich miastach, Wair może być prawdziwym must have.

Tatuaże praktyczne i przydatne

Tatuaże są dzisiaj czymś więcej niż ozdobą, której trudno się pozbyć. Te najbardziej nowoczesne, jak Rotex, będą monitorować twoje ciśnienie, tętno i inne parametry życiowe. Co ciekawe, ten tatuaż będzie można szybko i skutecznie usunąć.

Niania dla dzieci

Każdy rodzic wie, że uśpienie malucha może być czasem niezłym koszmarem. Z myślą o zmęczonych i udręczonych rodzicach wymyślono produkt Dozer. Wygląda jak zabawka, ale może grać też muzykę uspokajającą i usypiającą malucha. Co różni go od innych takich wynalazków? Dozer analizuje muzykę i dobiera taką, która najszybciej uśpi dziecko.

Jeszcze bardziej inteligentna lodówka

Od kilku lat sprzęty AGD przejmują coraz więcej obowiązków domowników. Lodówka to dzisiaj coś znacznie więcej niż miejsce do przechowywania jedzenia. Oszczędza energię, podpowiada domownikom przepisy z własnej książki kucharskiej, alarmuje, kiedy w lodówce coś się wylało lub zepsuło. W 2017 lodówka ma również informować, czego w niej brakuje, a te najbardziej zaawansowane modele mają łączyć się ze sklepem i samodzielnie zamawiać dostawy. Czyż to nie piękne?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.