Normobaria – jak wpływa na zdrowie

fot. mat.pras.

Normobaria – pod tą zagadkową nazwą kryje się terapeutyczna metoda, wspomagająca zdrowie i… przedłużająca życie. W specjalnych komorach normobarycznych istnieją jedyne w swoim rodzaju warunki atmosferyczne – większe ciśnienie oraz więcej tlenu, dwutlenku węgla i wodoru.

Według naukowców terapia normobaryczna ma zbawienne skutki dla zdrowia. W Polsce dostępne są już certyfikowane komory „Normobaric Room”, dzięki którym korzystanie z atutów normobarii odbywa się w komfortowych i profesjonalnych warunkach.

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ KOMORY NORMOBARYCZNE?

Normobaric Room to normobaryczna komora ciśnieniowa. Powietrze w komorze wzbogacone jest w tlen (od 32% do 40%, podczas gdy w powietrzu atmosferycznym jest go ok. 20%). Komora wyposażona jest w śluzę, stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz – 1500 hPa i na zewnątrz – 1000 hPa. Zawartość dwutlenku węgla w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7% do 1.3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz jest go zaledwie 0,03%. Dodatkowo, w komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego znajduje się od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz. Wszystkie te parametry składają się na specyficzny stan powietrza w komorze, które jest idealnie czyste i dzięki któremu (przede wszystkim poprzez zwiększoną zawartość tlenu) organizm dotlenia się dużo łatwiej, szybciej i intensywniej, niż podczas przebywania poza komorą.

ELIKSIR ZDROWIA I MŁODOŚCI!

Na warunki panujące w komorach normobarycznych składają się przede wszystkim: zwiększona zawartość tlenu, podwyższone ciśnienie atmosferyczne, a także większa ilość wodoru i dwutlenku węgla. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr. Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu czyli Normobaric Room, już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia. Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii, szeroko zalecanej przez lekarzy. Odpowiednie dotlenienie to warunek dobrej jakości życia. Również dzięki podwyższonemu ciśnieniu panującemu w komorze wszystkie komórki organizmu stają się bardziej dotlenione, przyspiesza się rozwój naczyń krwionośnych, tkanki nabłonkowe szybciej się regenerują, w komórkach skóry wytwarza się więcej kolagenu, komórki odpowiedzialne za zdrowie tkanki kostnej zwiększają swoją aktywność. Dzięki podwyższonemu stężeniu wodoru zwalczane są wolne rodniki powodujące starzenie się organizmu, a sam wodór jako taki, spowalnia podziały komórek wydłużając ich życie, a co za tym idzie życie całego organizmu. Podwyższona ilość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki ciała, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Sprzyja to również szybszemu gojeniu się ran oraz wspomaga organizm w walce z zakażeniami, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, przyspiesza eliminację szkodliwego tlenku węgla.

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

W terapii normobarycznej kluczowym jest korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Komory Normobaric Room produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Normobaric Room posiada także znak CE – spełnia więc wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.  – „Obecnie naszą misją jest rozpowszechnianie dostępności i budowanie świadomości o pozytywnych skutkach normobarii. Uważamy, że zdrowie to najważniejsza inwestycja życia, dlatego też stawiamy na innowację i zapewniamy naszych klientów o wysokiej jakości urządzenia. Dbamy o wykończenie naszych produktów, chcemy, aby nasz klient dostał to, co najlepsze, bo liczy się dla nas jego zdrowie.” – podkreśla Natalia Polasik-Lipińska, przedstawicielka Normobaric Room i Ekonstal Sp. z o.o.

2 komentarze

 • MICHAŁ II napisał(a):

  Normobaria to przyszłość medycyny TAKŻE TEJ AKADEMICKIEJ.

  Działają tam: FIZYKA – ciśnienie 1500hp i CHEMIA tlen, wodór i CO2!
  JEST TO DZIAŁANIE BARDZO MATERIALNE!!!

  ISTNIEJĄ BADANIA NAUKOWE NA TEMAT HIPERBARII, a normobaria jest wzmocnioną i poprawioną, unowocześnioną hiperbarią. Poza tym normobaria to nasz rodzimy wynalazek.
  W szczególności po 1,5 godzinie ogromnie wzrasta liczba KOMÓREK MACIERZYSTYCH produkowanych nieustannie w organizmie (ale w za małej ilości).
  NASTĘPUJE REGENERACJA ORGANIZMU.
  Zwiększenie CO2 – dwutlenku węgla powoduje tzw. “Efekt Bora” – warto poczytać. Co ważne zwiększenie CO2 nie dokonuje sie KOSZTEM TLENU lecz AZOTU!
  Zwiększenie O2 – tlenu do ok. 40 % i długie przebywanie w takich warunkach powoduje ZDROWIENIE całego organizmu. Ciekawe co podaje się chorym ludziom w ciężkim stanie na oddziałach intensywnej terapii? TLEN!
  H2 – wodór jest bardzo silnym i najlepszym antyoksydantem, który niweluje działanie wolnych rodników hydroksylowych, powodujących niszczenie mitochondriów – powstaje z nich H2O.

  NIEBEZPIECZNE TO JEST PRZEBYWANIE W ŚWIECIE, a nie w normobarii. W TYM ŚWIECIE SZALEJĄ CHOROBY, tzw. MEDYCYNA AKADEMICKA (co widać gołym okiem – zwana także “białą śmiercią”, szczególnie w leczeniu nowotworów).

  Liczne dowody wyzdrowień przy pomocy normobarii, np. dzieci autystycznych, zatoksyzowanych np. szczepionkami “BEZPIECZNEJ MEDYCYNY” to dowód na to, ze nie jest to działanie placebo (NIEPLACEBO), tak samo jak hiperbaria nie jest placebem.

  Niech każdy sobie zrobi badanie ilosci komórek macierzystych PRZED skorzystaniem z normobarii i PO (1,5 gdz. im dłuzej tym lepiej) i KAŻDY SAM SIĘ PRZEKONA.

  Nie ma co wprowadzać w błąd ludzi chorych, bo to nie jest etyczne!

  Michale normobaria także poprawia ukrwienie mózgu i powoduje lepsze, bardziej błyskotliwe myślenie, a czy działa na rozpowszechnianie KŁAMSTW?

 • Michał napisał(a):

  Komory normobaryczne to jedn wielki kit. Po pierwsze certyfikat posiada sama skorupa zbiornika z którego jest wykonana komora. po drugie urządzenia elektroniczne wewnatrz nie posiadają odpowiednich certyfikatów i atestów do pracy w nienaturalnym cisnieniu i atmosferze co może spowodować np eksplozję baterii i zasilaczy. Po trzecie komory nie są urządzeniami medycznymi i nie przeszły odpowiednich badań w warunkach klinicznych. Opowiadanie o zdrowotnych właściwościach opiera się na teoriach a nie na profesjonalnych wieloletnich i kosztownych badanich. Do komory wchodzi się na własne ryzyko więc w przypadku jakiegoś wypadku czy zdarzenia producent czy też operator nie ponosi żadnej odpowiedzialności. W komorze nie ma osoby z obslugi przeszklone medycznie. Płacąc ok 600 zł za 10 godz. przebywania w ładnym lecz niebezpiecznym pomieszczeniu wydaje sie niektórym, że lepiej się czują. Jest to efekt placebo. Reasumując jest to kolejna próba zrobienia pieniędzy na ludziach niejednokrotnie chorych, którzy chcąc żyć wiecznie i być zdrowi zapłacą wszelkie pieniądze. Nie dajcie się zwieść kolejnym oszołomów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.