Niekonwencjonalne ozdoby wnętrz

wnętrze dobrze urządzone
Wiele osób chce urządzić oryginalne wnętrze w swoim domu. Niekiedy łączą oni przeciwstawne style, mieszają dodatki i dekoracje. Istnieje jednak kilka zabiegów, które z pewnością sprawią, że przestrzeń stanie się elegancka, modna i oryginalna.

Designerskie meble

W każdym pomieszczeniu uwagę przykuwa wyposażenie. Chcąc zaciekawić i zaskoczyć gości aranżacją wnętrza, warto postawić na nietuzinkowe, designerskie meble. Projektanci niebanalnych, nowoczesnych produktów często łączą tradycję z nowatorskimi koncepcjami, co finalnie daje interesujący efekt. Zamiast standardowej kanapy i foteli, można użyć pikowanego narożnika i designerskich puf typu bubble albo foteli egg. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie mebli o niekonwencjonalnych kształtach i w mocnych kolorach, które z jednej strony zaskoczą formą, a z drugiej wyróżnią się intensywną barwą.

Motywy na ścianach

Bardzo łatwym sposobem na ożywienie ścian jest nałożenie na nie fototapety albo obrazu na płótnie. Najlepiej jeśli ten zabieg zastosuje się na jedną, główną ścianę, by nie przytłoczyć pomieszczenia i nie sprawić, że stanie się kiczowate. Najmodniejszymi wzorami w tym sezonie są motywy kwiatowe w rozmiarze XXL. Alternatywą dla tych dekoracji są naklejki ścienne, które również ubarwią całą przestrzeń. Na stronach internetowych dostępne są różne wzory produktów. Naklejki mogą przedstawiać postaci z bajek, zwierzęta, znane miejsca, rośliny, ale również abstrakcyjne motywy i napisy. W zależności od stylu aranżacji można dobrać odpowiedni deseń, który idealnie wkomponuje się w cały wystrój i będzie ciekawym akcentem pomieszczenia.

Dodatki i ozdoby

Ostatnimi elementami, które z pewnością wzbogacą pomieszczenie są dekoracje i bibeloty. Można zdecydować się na najmodniejsze konwencje sezonu, albo wybrać bardziej niebanalne, oryginalne dodatki. Świetną ozdobą wnętrza będzie np. ogród w słoju. Jest to specjalne przygotowane, niewielkie naczynie z roślinami, które bardzo dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem można je umieścić w kuchni, salonie, albo na tarasie. Taka ozdoba z pewnością doda przestrzeni oryginalności. Dodatkowo ogród w słoju jest bardzo trwały i nie wymaga szczególnej pielęgnacji, więc jego utrzymanie nie sprawi żadnego problemu.

Innym pomysłem są lampy o designerskich kształtach, kolorowe światełka, albo modne doniczki z kwiatami. Bardzo ładnie wyglądają również ozdobne poduszki, dywaniki i pledy, wystarczy dobór odpowiednich wzorów, by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Aranżując przestrzeń, ważne jest, by trzymać się zasady spójności i harmonii. Goście i domownicy z pewnością lepiej poczują się w pomieszczeniu z motywem i stylem przewodnim niż we wnętrzu zawierającym zbiór wielu niewspółgrających ze sobą dekoracji i ozdób.

Podkreślenie oryginalności miejsca nie jest trudne. Wystarczy świadomie wybrać odpowiednie dodatki i wyposażenie, by zamienić tradycyjny salon czy kuchnię w naprawdę designerskie wnętrze.


fot. materiały prasowe

artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.