Nie uwierzysz. Karl Lagerfeld rozdaje sukienki

Nie uwierzysz. Karl Lagerfeld rozdaje sukienki

Fot: © fashionstock/Bank zdjęć Photogenica

Jego sukienki kosztują przynajmniej kilkaset złotych. Teraz Karl Lagerfeld postanowił je rozdawać. Niestety nie wszystkim.

Wizjoner, projektant, fotograf, artysta, dyrektor kreatywny Chanel i wielbiciel Paryża. Karl Lagerfeld od dziesięcioleci czaruje świat swoim talentem. Projektował dla najważniejszych i najbogatszych, ale kolekcje robił też dla H&M i sieci Carrefur. Chętnie angażuje się w nowe przedsięwzięcia, często powtarza, że interesuje go tylko to, czego jeszcze nie zrobił. Teraz postanowił rozdawać sukienki.

Najnowsze przedsięwzięcie mistrza to efekt współpracy z organizacją charytatywną Girls Inc. Celem jest zapewnienie wyjątkowej studniówki dla najbiedniejszych dziewcząt z nowojorskich szkół. Za każdą sprzedaną sukienkę w kwietniu na stronie karl.com, Karl Lagerfeld podaruje drugą dziewczynie, którą wskaże szkoła, tak aby w ten jeden wieczór mogła poczuć się naprawdę wyjątkowo. Szczęśliwa wybranka nie tylko dostanie sukienkę, będzie też mogła wybrać styl kreacji.

Lagerfeld bardzo często angażuje się w akcje wspierające młode kobiety. – „Dziewczyny dzisiaj to kobiety jutra” – powiedział w wywiadzie dla Vanity Fair w marcu 2018.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.