Nie masz pomysłu na prezent? Tu znajdziesz ratunek!

fot. materiał Partnera

Prezenty są po to, by sprawiać radość. Samo ich wręczanie może być przyjemnością, ale nie zawsze tak bywa. Bardzo często bowiem mamy kłopot z ich wyborem.

Przed laty, w czasach powszechnego niedoboru wszystkiego, problemem było zdobycie czegoś w sklepach, natomiast gwarancja radości obdarowanego niemal stuprocentowa. Dziś wszystkie nasze elementarne potrzeby są raczej zaspokojone, niełatwo więc wybrać prezent, który obdarowany przyjmie z prawdziwą radością.
Można oczywiście przypuszczać, że ucieszyłoby go porsche albo domek na Wyspach Kanaryjskich, ale takie prezenty są poza zasięgiem większości z nas. W granicach tego, na co nas stać, o właściwy wybór jest czasem bardzo trudno. Co robić?

Jeśli się da – warto zapytać

To najprostsze rozwiązanie, ale nie jest pozbawione wad. Wbrew pozorom sam przyszły obdarowany może mieć problem z odpowiedzią. „Prezent? No nie wiem, ja wszystko mam” – odpowie niejeden zapytany. Jeśli więc już decydujemy się na zadanie takiego pytania, warto zrobić to z dużym wyprzedzeniem, np. na dwa miesiące przed urodzinami czy inną okazją do wręczenia prezentu. Niech osoba obdarowywana ma dość czasu na zastanowienie, np. miesiąc. Pozostały miesiąc przeznaczymy na kupienie mu tego, co zaproponował.

Można dać pieniądze, ale w eleganckiej formie

Wiele osób chętnie przyjęłoby w prezencie pieniądze. To rozwiązanie możemy zastosować wtedy, gdy absolutnie nie wiemy, co kupić. Wręczanie koperty z banknotami nie jest jednak eleganckie. O wiele bardziej „na poziomie” będzie wyrobienie obdarowanemu bankowej karty przedpłaconej i zasilenie jej jakąś sumą. Wtedy taka osoba sama zdecyduje, co zrobić z kwotą, którą znajdzie na karcie. Można oczywiście nie mówić, ile na niej jest – niech sam obdarowany sprawdzi to w bankomacie. Będzie niespodzianka.

Jeszcze jedno rozwiązanie: prezent marzeń do wyboru

Można też – i jest to rozwiązanie chyba najbardziej godne polecenia – sięgnąć po pakiet z serwisu prezentmarzen.com. Oczywiście można tam wybrać po prostu któryś z ponad tysiąca oryginalnych pomysłów, ale wiąże się to z ryzykiem podjęcia błędnej decyzji. Roztropniej będzie więc zdecydować się na prezent w postaci zestawu „Zajawka”, który zawiera voucher na jedną z kilkudziesięciu różnych atrakcji do wyboru. Zainteresowany sam zdecyduje, czy i z której okazji zechce skorzystać.
Zestaw prezentowy jest ważny przez rok, toteż obdarowana nim osoba może wybrać termin skorzystania z określonej atrakcji. Niektóre z nich mają charakter sezonowy, inne są całoroczne.
Dostępne są też liczne inne zestawy prezentowe – m.in. dla mężczyzn, dla kobiet, sporty ekstremalne, motoryzacja, atrakcje w różnych polskich miastach etc. Wszystkie łączy możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu możliwości. W ten sposób można sprawić radość komuś, kogo bliżej nie znamy albo komuś, kogo nie wiemy, czym obdarować.


Artykuł Partnera

1 Comment

  • Zuza napisał(a):

    Ostatnio stałam się ogromną fanką voucherów. Serio – jak nie mam pomysłu, mogę wybrać jakąś ciekawą atrakcję. Ostatnio w ramach urodzin sprezentowałam chłopakowi kurs wakeboardingu, niestety nie było pogody, aby mógł go wykorzystać, ale bez problemu mogł wymienić na inny o tej samej wartości – zdecydował się na wizytę na strzelnicy i był niesamowicie zadowolony! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.