Neutrogena Visibly Clear – krem nawilżający do twarzy

Neutrogena Visibly Clear

Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit Oil-Free Moisturiser to krem znanej firmy kosmetycznej w nieco innym wydaniu niż zdążyliśmy się przyzwyczaić. Kosmetyk, tak jak pozostałe produkty z grapefruitowej serii, ma intensywny, podobny do cytrusowego, zapach.

Opis producenta

Nawilżający krem do twarzy o świeżym zapachu przeznaczony do codziennego użytku, pozostawia skórę  wyglądającą pięknie i zdrowo. Lekka formuła oil-free zapewnia całodobowe nawilżenie bez zatykania porów. Szybko się wchłania, pozostawiając skórę gładką i miękką. Krem działa oczyszczająco – stosowany codziennie pomaga zwalczyć wypryski i zapobiega powstawaniu nowych. Lekki krem o grapefruitowym zapachu daje uczucie nawilżenia i odświeżenia.

Moja opinia

Kosmetyk faktycznie jest lekki, nie zatyka porów i szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiej powłoki. Jednak w przypadku suchej cery, takiej jak moja, nawilża raczej słabo. Efekt nawilżenia na pewno nie utrzymuje się przez 24 godziny. Obietnicy redukcji wyprysków nie mogę zweryfikować, bo wypryski miewam bardzo rzadko. Myślę jednak, że krem sprawdzi się u osób młodych, z normalnie nawilżoną, nawet przetłuszczającą się cerą. Na koniec zostawiłam sobie kwestię zapachu, który jest dla mnie cechą wyróżniającą kosmetyk. Zapach jest bardzo silny i jedynie przypomina zapach grapefruita. Dla mnie zdecydowanie za mocny – do tego stopnia, że miałam obawy, iż kosmetyk mnie uczuli. Jednak osobom mniej wrażliwym na sztuczne aromaty zapewne będzie się podobał.
Na plus mogę zaliczyć opakowanie. Tubka jest bardzo estetyczna, wygodna w użyciu, miękkie tworzywo pozwala łatwo wycisnąć zawartość. Świetna jest też zakrętka, która zamyka tubkę z lekkim kliknięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.