Naturalny makijaż do pracy

Naturalny makijaż do pracy

Naturalny makijaż do pracy

Naturalny makijaż świetnie prezentuje się na każdej twarzy i na co dzień jest chyba najlepszą formą podkreślenia urody. Subtelne wyrównanie kolorytu twarzy, delikatne podkreślenie oczu i ust sprawią, że buzia będzie wyglądała świeżo i młodo. Makijaż nie może przecież zdominować rozmów przy stole konferencyjnym ani nie powinien zwracać większej uwagi w czasie obsługi klienta. Sprawdź, jak wykonać naturalny makijaż, który będzie odpowiedni zarówno w pracy, jak i w szkole.

Podstawą każdego make-upu jest codzienna, systematyczna pielęgnacja skóry. Ani naturalny makijaż, ani wieczorowy, nie będą dobrze wyglądać na twarzy, która nie jest regularnie oczyszczana i nawilżana. Aby skóra była w doskonałym stanie, trzeba każdego dnia używać odpowiednio dobranych środków myjących, takich jak żele czy płyny micelarne.

Bardzo ważne jest także systematyczne usuwanie martwego naskórka za pomocą peelingów odpowiednio dobranych do danej cery. We właściwej pielęgnacji ogromną rolę odgrywa także nawilżanie. O ile właścicielki suchej cery w większości zdają sobie z tego sprawę, to w przypadku cery tłustej często popełnia się błąd, nie dbając o jej odpowiednie nawilżanie. A przecież skóra tłusta też wymaga preparatów, które pomogą jej zachować odpowiednią wilgotność i elastyczność.

Naturalny makijaż to znakomita cera

Niestety rzadko kto może pochwalić się idealną cerą, ale nie należy rozpaczać z tego powodu. Producenci kosmetyków proponują wiele preparatów, które w mig sprawią, że skóra na buzi będzie wyglądała olśniewająco. Trzeba nauczyć się tylko wykonywać naturalny makijaż tak, aby na twarzy nie powstawał efekt maski. Podpowiemy, jak to zrobić.

Naturalny makijaż ma jeden podstawowy sekret, a jest nim odpowiednio dobrany podkład oraz właściwa jego aplikacja. Dobry kosmetyk potrafi zatuszować niewielkie niedoskonałości skóry, ale muszą one być rzeczywiście niewielkie. W przypadku większych przebarwień, krostek, wielu popękanych naczynek, na nic zda się nakładanie ogromnej ilości podkładu. Jedyne, co można osiągnąć w ten sposób, to brzydką “skorupę” na buzi, która raczej będzie szpecić niż upiększać.

Rozwiązanie jest proste – korektor do twarzy. Odpowiednio dobrany preparat, położony miejscowo przed podkładem, zatuszuje to, co powinno być ukryte. Kolejnym krokiem jest podkład, który musi kolorystycznie być zbliżony lub wręcz idealnie dopasowany do karnacji. Całość można nieco oprószyć pudrem transparentnym, co zapobiegnie błyszczeniu i poprawi trwałość makijażu. Niewielka ilość różu na policzkach dopełni całości.

Potem tylko brwi, oczy i usta

Naturalny makijaż do pracy wymaga tylko delikatnego podkreślenia tych trzech elementów. Z pewnością trzeba poświęcić sporo uwagi brwiom, choć często się o nich zapomina. Te powinny być starannie wyregulowane, a na co dzień wystarczy je podkreślić zwykłą kredką do brwi, dobraną do ich naturalnego koloru lub ciemniejszą o jeden ton.

Na co dzień, idąc do pracy, wystarczy pieczołowicie wytuszować rzęsy, a jeśli oczy warto optycznie powiększyć, to ich wodną linię podkreśla się cielistą kredką. Tę kredkę można też wykorzystać do podkreślenia łuku brwiowego, delikatnie rysując linię pod dolną krawędzią brwi i lekko ją rozcierając.

Naturalny makijaż wymaga jeszcze tylko podkreślenia ust. Tu z pewnością wystarczy błyszczyk. Można też użyć pomadki do ust dobranej kolorystycznie do całej stylizacji. Taki naturalny makijaż sprawdzi się każdego dnia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.