Naturalny krem antysmogowy Orientana

fot. mat.pras.

Naturalny krem antysmogowy oparty na ekstraktach z roślin azjatyckich – MORINGI i CYTRYŃCA – lekki, nawilżający o działaniu chroniącym przed skutkami zanieczyszczenia środowiska. Kombinacja filtrów chemicznych SPF 15 daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI KREMU:

1/ efektywnie blokuje przenikanie do skóry szkodliwych i agresywnych czynników środowiskowych:

  • pochodzących z zanieczyszczonego powietrza o każdej porze roku
  • ze smogu (m.in. PM 2,5 i PM10)
  • z suchego powietrza i klimatyzacji
  • z dymu papierosowego i nikotynowego
  • promieniowania UV

2/ chroni przed stresem oksydacyjnym będącym przyczyną starzenia się skóry

3/ zapewnia cerze młodszy, promienny wygląd

4/ regeneruje i uszczelnia naskórek

5/ pielęgnuje i odżywia

6/ długotrwale nawilża skórę

7/ łagodzi podrażnienia

8/ ma działanie antystarzeniowe

Dla kogo jest krem antysmogowy

  • dla wszystkich osób narażonych na powietrze zanieczyszczone spalinami samochodowymi, pyłami z kominów,
  • dla skóry wystawianej często na promieniowanie UV
  • dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych
  • dla osób narażonych na dym papierosowy i nikotynowy
  • odpowiedni dla każdej cery i osób w każdym wieku

Składniki aktywne kremu

Ekstrakt z nasion moringi tworzy na powierzchni skóry ochronny film będący skuteczną barierą zapobiegającą przenikaniu w skórę substancji z zanieczyszczonego powietrza (m.in. szkodliwych cząstek smogowych PM10 i PM2,5). Stymuluje syntezę kolagenu oraz wspiera procesy antyoksydacyjne.

Ekstrakt z cytryńca aktywuje mechanizmy obronne skóry, które umożliwiają skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi zawartymi w powietrzu a także zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki. Likwiduje również objawy stresu antyoksydacyjnego, który jest istotnym czynnikiem przyspieszającym starzenie skóry. Zawiera lignany, które wykazują właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Są w stanie aktywować obronę komórkową i zapobiegać uszkodzeniom biologicznym wywołanym przez wolne rodniki.

Olej z nasion pomidora – dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej ten charakteryzuje się korzystnym oddziaływaniem na skórę oraz dobrze się wchłania. Łatwo przenika do głębszych warstw skóry, skutecznie odżywiając i regenerując. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i ochronne. Likopen zawarty w oleju wykazuje korzystny wpływ na stan skóry – hamuje procesy degradacji, niweluje niekorzystny wpływ promieni UV. Wzmacnia naturalną ochronę przeciwsłoneczną, chroni przed powstaniem poparzeń słonecznych i wysuszeniem skóry.

Kwas hialuronowy – jeden z najbardziej skutecznych surowców nawilżających. Naturalnie występując w skórze, kwas hialuronowy (HA) działa jak “molekularna gąbka” dzięki wysokim właściwością higroskopijnym. Tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiegającą utracie wody i chroniącą przed podrażnieniami, ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb skóry.

Witamina E – doskonały antyoksydant o działaniu przeciwrodnikowym. Hamuje procesy starzenia skóry wywoływane m.in. promieniowaniem UV czy dymem papierosowym. Wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając TEWL. Zapobiega podrażnieniom i powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.

Kombinacja filtrów chemicznych daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

Cena  45,49 zł/50ml

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.