Naturalne produkty zapewniają zdrowie – sól gorzka


Trendy dotyczące zdrowego trybu życia rozwijają się dynamicznie obejmując coraz większe grono osób. Jeszcze kilka lat temu o zdrowy tryb życia, regularne uprawianie sportu oraz używanie naturalnych kosmetyków dbały głównie te osoby, którym zależało na życiu w zgodzie z ekologią i utrzymaniu sportowej sylwetki. Obecnie większość z nas chce prowadzić zdrowy styl życia, zwłaszcza że dostęp do rozmaitych produktów obfitujących w składniki mineralne i witaminy jest wyjątkowo prosty.

Sklepy ze zdrowymi produktami należą do najczęściej odwiedzanych miejsc przez osoby stawiające na wysoką jakość życia. Detoks, czyli systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, to jedno z coraz bardziej popularnych zjawisk. Jest ono wynikiem większej troski ludzi o dobre samopoczucie, a także ze świadomego wyboru, jakim jest zdrowy styl życia. Jednym z cenionych składników stosowanych podczas oczyszczania organizmu oraz w celu regeneracji jest sól gorzka.

Gorzka sól Epsom

Sól o gorzkim smaku, znana także jako sól angielska, została doceniona już wiele lat temu dzięki swoim niezwykłym właściwościom. Sól Epsom dobroczynnie wpływa na poprawę zdrowia i regenerację organizmu, gdyż posiada właściwości odkwaszające, odtruwające i regenerujące. Dzięki zwiększonej zawartości siarki i magnezu sól gorzka doskonale wpływa na poprawę kondycji organizmu, działa przeciwzapalnie i antyłojotokowo. Z tego względu znalazła się w sklepie internetowym https://naturalniezdrowe.pl/mineraly-i-witaminy-czda/275-siarczan-magnezu-wiadro-5kg-sol-gorzka-epsom-5902721171678.html jako jeden z bardzo popularnych produktów wspomagających oczyszczanie organizmu.

Gruboziarnista sól znana od stuleci

Sól angielską odkryto około XVII wieku w Anglii w okolicy miejscowości Epsom, skąd też jej nazwa. Pozyskiwano ją z naturalnych źródeł poprzez odparowywanie. Jest bezwonna, biała i wyglądem przypomina sól gruboziarnistą, gdyż jej kryształki są dosyć duże.

Wytwarzana w naturalny sposób

Obecnie sól ta wydobywana jest ze złóż podziemnych i wytwarzana w naturalnym procesie z surowca o nazwie kizeryt. To minerał, który jest monohydratem siarczanu magnezu. Po wydobyciu zostaje on rozpuszczony w gorącej wodzie i tworzy klarowny roztwór. Następnie po schłodzeniu dochodzi do rekrystalizacji, w wyniku czego wytrąca się czysty heptahydrat siarczanu magnezu. Powstała sól jest suszona i gotowa do użycia.

Siarczan magnezu – cenne właściwości i zastosowanie

Sól Epsom to nieorganiczny związek chemiczny, tzw. siarczan magnezu o symbolu MgSO4. Bogata w siarkę i miedź jest doskonałym składnikiem niezbędnym do zachowania zdrowia i urody. Jest popularnym surowcem używanym w lecznictwie jako środek przeczyszczający i tokolityczny – może zahamować skurcze macicy zapobiegając przedwczesnym porodom. Ponadto jest stosowana w kosmetyce do produkcji soli do kąpieli oraz różnych preparatów pielęgnacyjnych, gdyż ma PH neutralne dla skóry. Łagodzi podrażnioną skórę, wzmacnia włosy i paznokcie. Sól Epsom jest dobrze rozpuszczalna w wodzie, a w stanie bezwodnym ma silne właściwości higroskopijne, dlatego znajduje zastosowanie w rolnictwie i w laboratoriach jako środek suszący.


artykuł partnera

fot. Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.