Naklejki ze zwierzętami – wystrój pełen zaskakujących gości

Różowe flamingi, majestatyczny jeleń, wypoczywające leniwce, a może gigantyczny wieloryb? Którego z tych zwierzaków zaprosilibyście do swojego mieszkania? Pytanie nie jest czysto teoretyczne. Dzięki efektownym naklejkom w naszym salonie czy sypialni mogą zagościć najprzeróżniejsze gatunki, które nadadzą charakteru dotychczasowej stylizacji. Czy to dobry pomysł na metamorfozę wnętrza? Zaraz się przekonamy!       

Jeśli nie lubimy długo czekać na efekty, znakomitym rozwiązaniem okażą się właśnie łatwe w montażu, samoprzylepne naklejki. Zwierzęta z kolei są oryginalnym i naprawdę stylowym uzupełnieniem przestrzeni. Z pewnością wielu zastanawia się, czy nie jest to propozycja tylko do pokoju dziecka. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zapytaliśmy o to eksperta od aranżacji z Redro.pl:

Na wstępie warto powiedzieć, że bogactwo zwierzęcych wzorów jest naprawdę duże. Nie są to tylko przedstawienia domowych gatunków, uroczych kociąt czy sympatycznych szczeniaków, ale cała gama najprzeróżniejszych wzorów. Właśnie dlatego znajdziemy i eleganckie propozycje do salonu, i ciekawe pomysły do sypialni. Co więcej, w ofercie nie znajdują się tylko fotograficzne przedstawienia, ale także szkice, grafiki czy malunki, dzięki czemu z łatwością dopasujemy taką ozdobę do estetyki, jaka panuje w naszym mieszkaniu.

Zazwyczaj największą wagę przykładamy do dekoracji salonu i sypialni, ale specjalista z Redro.pl przygotował dla nas także propozycję na wyczarowanie oryginalnej łazienki.    

Salon w leśnym zaciszu

Komu spodobają się przygotowane przez eksperta naklejki ścienne? Zwierzęta leśne to propozycja dla miłośników przyrody, dla wielbicieli skandynawskiego stylu, a także dla wszystkich, którzy lubią nietypowo ozdobione wnętrza. Wyobraźmy sobie bowiem, że wchodzimy do salonu, a tam wita nas majestatyczna sylwetka jelenia dumnie eksponującego swoje poroże. Czarno-biały rysunek od razu przyciągnie naszą uwagę – zwłaszcza, gdy będzie jedyną ozdobą w minimalistycznie urządzonym pokoju. W lesie możemy spotkać także niedźwiedzie. Zamiast jednak szukać wzoru o realistycznym charakterze, postawmy na artystyczny wizerunek, na którym sylwetka misia przechodzi płynne w leśny krajobraz. W związku z tym, że większość z nas zamieszkuje miasto – większe lub mniejsze – taki akcent zaczerpnięty ze świata przyrody okaże się znakomitym sposobem na to, by cieszyć się namiastką dzikiej, niczym  nieskrępowanej natury. 

Egzotyczny klimat w sypialni

https://redro.pl/naklejki/tematy/zwierzeta/

Sypialnia w różowym kolorze? Taka propozycja może budzić wątpliwości u wielu. Ale jeśli zaproponujemy tylko różowy akcent?

W tym sezonie w świecie aranżacji wnętrz dużą popularnością cieszą się egzotyczne motywy, dlatego weźmiemy teraz pod lupę właśnie takie naklejki. Zwierzęta pochodzące z odległych zakątków świata pozwolą nam wprowadzić do wystroju tropikalny, beztroski klimat. Pomysłem, na który warto zwrócić uwagę, są sylwetki różowych flamingów. Ptak ten stanie się niezwykle pozytywnym akcentem w wystroju. Możemy wybrać fotografię ukazującą całe stado wypoczywające nad morskim brzegiem lub możemy postawić na pojedynczą sylwetkę w formie malunku. Całkowicie inną, ale równie efektowną, propozycją są przedstawienia dzikich kotów – tygrysów lub czarnych panter – skrywających się w gęstej dżungli. Taki wzór będzie się zachwycająco prezentował, jeśli w naszej sypialni dominuje na ścianach intensywny, głęboki odcień zieleni. Pozostając w egzotycznych klimatach, mogę zaproponować jeszcze wizerunki barwnych papug – im bardziej kolorowe, tym lepiej – powiedział nam ekspert z Redro.pl.        

Łazienka urządzona na fali

https://redro.pl/

Wodoodporne naklejki to sprytny sposób na to, by ozdobić łazienkę – pomieszczenie, w którym rzadko kiedy stawiamy na ozdoby. Mamy wrażenie, że panujące tutaj trudne warunki, jak woda i wilgoć, skutecznie uniemożliwiają nam korzystanie ze ściennych dekoracji. Tymczasem istnieje znakomite rozwiązanie, by cieszyć się oryginalnie urządzonym wystrojem. W przypadku tego miejsca inspiracji będziemy szukać pod wodą w morskich głębinach. Oto, jakie wzory wybrał dla nas ekspert:

Moim faworytem są przedstawienia wielorybów. To imponujące zwierzęta, które pozwolą nam zmienić dotychczasowy wygląd łazienki o 180 stopni. W zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy wnętrze, możemy postawić na trzy różne typy wzorów. Świetne efekty przyniosą nam naklejki w stylu retro, które przypominają starodawne ryciny. Miłośnikom nowoczesnych stylizacji z pewnością spodoba się zgeometryzowana sylwetka ssaka. Z kolei stonowany wystrój pozwoli nam ożywić naklejka z barwnym, akwarelowym przedstawieniem.  

Bajkowy pokój dziecka

Na sam koniec przyjrzyjmy się aranżacji dziecięcego pokoju, by pokazać, jak ciekawe stylizacje można stworzyć. Pod lupę weźmiemy oryginalne naklejki. Zwierzęta domowe mogą być znakomitym źródłem inspiracji, jeśli potraktujemy je w nietypowy sposób. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic, dlatego wystrój wnętrza może być nie z tej ziemi. I to dosłownie! Świetnym przykładem jest koci wzór z mruczkami ubranymi w skafandry i dryfującymi po kosmicznych przestworzach. Pomysłów możemy także szukać w odległych krajach. Bardzo efektownie prezentują się desenie z zabawnymi lamami, które pokocha każdy maluch, lub z wypoczywającymi na gałęzi leniwcami. Możemy także wybrać bajkowe ilustracje, jeśli nasz szkrab jest jeszcze bardzo mały i zależy nam na tym, by czuł się bezpiecznie i komfortowo w swoim pokoju. Lisek trzymający pęk balonów czy dwie tulące się do siebie sowy to znakomity pomysł.

Jakich gości zaprosimy pod nasz dach? Różowe flamingi, wieloryba , a może niedźwiedzia? Każde rozwiązanie, które będzie pasować do naszego wystroju, okaże się dobrym wyborem. Właśnie dlatego nie bójmy się oryginalnych pomysłów, bo to właśnie w nich tkwi największy aranżacyjny potencjał. 


Artykuł partnera

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.