Najmodniejsze fryzury karnawału

Najmodniejsze fryzury karnawału

Fot: Mat. pras.

Luźne warkocze i sploty, artystyczny nieład, odcień blorange, brokat i niekontrolowany przedziałek – na to warto postawić w karnawale 2017.

Bawimy się i tańczymy na całego! Nie musimy obawiać się o zachowanie fryzury per-fekcyjnej. Taka nie istnieje. Ideałem jest luz, swoboda i naturalny kobiecy seksapil. O naj-modniejsze stylizacje sezonu pytamy Pawła Matrackiego, Mistrza Świata Fryzjerstwa i amba-sadora marki L’biotica, który kreuje i bacznie śledzi gorące trendy. 

Splot niekontrolowany

Podstawą karnawałowych upięć jest ponadczasowy warkocz z dużą dawką luzu w splocie – mówi Paweł Matracki. – Dyscyplinuje on ciężkie i grube włosy, a w przypadku cien-kich sprytnie maskuje brak objętości – dodaje. Modny jest splot dwuczęściowy: najpierw zbieramy włosy z czoła i góry głowy do wysokości uszu. Pleciemy warkocz i na linii karku do-kładamy do niego resztę pasm. Na czasie są też końskie ogony, natomiast zupełnie zapomi-namy o kokach.

Brokatowy przedziałek czyli glitter root

Przedziałek odważnie posypujemy brokatem – Przy okazji to idealny sposób na przy-krycie odrostów – praktycznie radzi Mistrz Fryzjerstwa. – Ale proste przedziałki są démodé, im bardziej potargany i zygzakowaty, tym lepiej. Odważnie przerzucaj więc włosy z jednej strony na drugą. Zarówno długie, jak i krótkie fryzury, mogą być niby wiatrem czesane, pozwól im cieszyć się nieskrępowaną swobodą. Zamiast brokatu, włosy możesz ozdobić spin-kami wysadzanymi błyszczącymi kamieniami, czy połyskującymi opaskami. A co z kolorem?

Blorange – czyli… blond w odcieniu pomarańczowo-różowym

Nazwa pochodzi od słów „blonde” i „orange”. Kolor, jaki powinniśmy otrzymać po farbowaniu, jest nieco pastelowy, z domieszką… wyblakłego różu. – Ten nieoczywisty odcień lepiej uzyskać w salonie, niż eksperymentując samemu, bo taka koloryzacja wymaga sporych umiejętności – przekonuje Paweł Matracki. – Najlepiej, żeby kolorem wyjściowym do farbo-wania był bardzo jasny, nawet platynowy blond, wówczas nie będzie trzeba poddawać wło-sów dekoloryzacji – dodaje.

Szybka i profesjonalna regeneracja

Nawet najmodniejsza fryzura nie będzie wyglądała atrakcyjnie, jeśli włosy są mato-we, przesuszone czy łamliwe. W ich szybkiej i skutecznej regeneracji pomogą profesjonalne kosmetyki. – Szampon, ekspresowa maska i odżywka w sprayu 10w1 L’biotica PROFESSIONAL THERAPY REPAIR zostały wzbogacone o unikalny kompleks składników aktywnych, któ-re docierają w głąb włosów i uzupełniają ubytki naturalnego cementu międzykomórkowego – mówi Paweł Matracki, współtwórca i ambasador linii. – W efekcie struktura pasm jest od-żywiona. Włosy stają się elastyczne, sprężyste, wygładzone i nawilżone na całej powierzchni. I to już po pierwszym zastosowaniu! Tak zregenerowane, będą się pięknie układały podczas karnawałowych stylizacji – zapewnia Mistrz Fryzjerstwa. Linia L’biotica PROFESSIONAL THERAPY REPAIR została nagrodzona w plebiscycie TOP Avanti 2016 miesięcznika „Avanti” (III miejsce w kategorii Kosmetyki do włosów). Dostępna jest w sieci Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Drogerie Natura, w aptekach oraz w autoryzowanym sklepie www.biutiq.pl
 
Paweł Matracki – fryzjer i stylista, Mistrz Świata OMC Hair World 2014, trener Na-rodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego, która zdobywa liczne medale na międzynarodowych mistrzostwach. Paweł Matracki jest ambasadorem marki BIOVAX oraz L’biotica PROFESSIO-NAL THERAPY.

 

Przeczytaj także

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.